Stany Zjednoczone Ameryki to kraj bogaty w wiele atrakcji. Na wycieczkę można wybrać się w parze, ze znajomymi, jak i całą rodziną. Pozna się zarówno wschodnie, jak i zachodnie wybrzeże, a także Alaskę.

Atrakcje turystyczne USA – wspaniałe kaniony i parki narodowe

Na początku warto poznać najciekawsze atrakcje przyrodnicze. Można wybrać się w góry Sierra Nevada, które mają piękne, zapierające dech w piersiach kaniony. Doskonałym wyborem jest także dolina Yosemite, gdzie można wjechać na punty widokowe. Jest to część Parku Narodowego o tej samej nazwie, gdzie znajduje się najstarsze drzewo na świecie.

Atrakcje turystyczne USA – największy wodospad świata

Wodospad Niagara jest kolejnym punktem, który trzeba zobaczyć. Położony jest na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady. Dla amatorów zielonych krajobrazów świetnym wyborem będzie dolina Schenandoach. Znajdują się tam góry oraz aż 800 km szlaków turystycznych. Nie można również ominąć gejzerów Yellowstone, gdzie można zobaczyć także wulkany ze stożkiem.

Atrakcje turystyczne USA – nocne życie w Las Vegas

Las Vegas to miasto, które nigdy nie śpi. Znajduje się tam szeroki wybór kasyn oraz liczne kluby i muzea. Na każdym kroku można spotkać sobowtóra Elvisa Presleya. Można się tam wybrać na prawdziwą rewię. Jedynym minusem tej atrakcji może być bardzo wysoka cena.

Stany Zjednoczone Ameryki – atrakcje dla całej rodziny

Do Stanów Zjednoczonych można wybrać się również całą rodziną. Znajduje się tam największy Disneyland na świecie, który oferuje liczne atrakcje. Można również wybrać się na wycieczkę do Hollywood, gdzie istnieje możliwość zwiedzenia największych planów filmowych, a także zobaczenia miejsca, gdzie odbywa się Gala Oscarowa.

Atrakcje turystyczne USA – Nowy Jork i Statua Wolności

Warto także zwiedzić Statuę Wolności i wejść na jej szczyt. Można tam również kupić pamiątki. Nowy Jork oferuje także zobaczenie Empire State Buiding, czy nowego budynku World Trade Center, a także pomnika pamięci ofiar ataku z 11 września 2001 roku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ