Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier w tym roku. Studio CD Projekt Red przesunęło datę jej premiery na wrzesień. Szum wokół niej spowodowany dobrze przyjętą poprzednią grą: Wiedźmin III: Dziki Gon. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o grze, znajdziesz poniżej.

  1. Skąd wziął się pomysł na Cyberpunk 2077?
  2. Jakie dane sprzętowe potrzebuje?
  3. Jaki świat przedstawia?
  4. Gdzie kupić Cyberpunk 2077?

Skąd wziął się pomysł na Cyberpunk 2077?

Cyberpunk 2077 to fabularna gra RPG autorstwa polskiego studia CD Projekt RED. Świat gry toczy się w retrofuturystycznym mieście Night City, u wybrzeży Kalifornii. Stanowi adaptację papierowej gry fabularnej „Cyberpunk2020” autorstwa Mike’a Pondsmitha, która w 1995 roku cieszyła się ogromną popularnością w Polsce.

Akcja jest osadzona w fikcyjnym i dystopijnym uniwersum, w którym ludzie mogą ingerować we własne ciało, wczepiając sobie implanty i poszerzając jego możliwości. Po hicie gry Wiedźmin 3: Dziki Gon oczekuje się dobrej grafiki i możliwość ingerencji w elementy krajobrazu.

Jakie dane sprzętowe potrzebuje?

Po prezentacji produktu możemy oczekiwać wysokich wymagań sprzętowych, aby móc w pełni korzystać z opcji oferowanych w grze. Poniżej znajdują przewidywane dane sprzętowe. Minimalne wymagania to: procesor: Intel Core i5-2500K 3.3GHz, AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz, karta graficzna: 3 GB, Nvidia GeForce GTX 780/AMD Radeon R9 280 (lub lepsza), pamięć RAM: 12 GB i system operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit. Do rekomendowanych wymagań należą: procesor: Intel Core 7-8700K 3.7 GHz, karta graficzna: 8 GB, Nvidia GeForce GTX 1070/AMD Radeon RX Vega 56 (lub lepsza), pamięć RAM: 16 GB i system operacyjny: Windows 10 64-bit.

Jaki świat przedstawia?

Główną postacią w tym uniwersum jest V, której płeć, pochodzenie i umiejętności wyznaczamy sami. Można także zmodyfikować wygląd postaci, kolor skóry, blizny czy tatuaże. Następnie od nas zależą kluczowe wydarzenia z życia i motywacje związane z zamieszkaniem w Night City. Ostatnim wyborem są umiejętności techniczne i poziom kondycji oraz inteligencji. Pseudonimu V nie można zmienić, a także z góry wiemy, że postać jest najemnikiem, który szuka swojego miejsca w niebezpiecznym świecie, szukając implantu, dającego nieśmiertelność. Ciekawostką jest, że gra zaczyna w lokalizacji, która związana jest z wybranym pochodzeniem postaci.

Cyberpunk 2077 to RPG z elementami strzelanki FPP, której tłem wydarzenia jest anarchia, podziały klasowe i dystopia. Nawiązuje do stylistyki cyberpunk, która jest odmianą fantastyki naukowej, przedstawiającą negatywne konsekwencje rozwoju technologii. Jeśli chodzi o estetykę, nawiązuje ona do retrofuturyzmu z lat 80. Gra umożliwia graczom eksplorację otwartego świata i sześciu dystryktów, w tym czarny rynek.

Gdzie kupić Cyberpunk 2077?

Cyberpunk 2077 można na obecnym etapie przedsprzedaży dostać na Steamie, czy GOG, które należą do studia. Ale po premierze znaleźć ją można na wielu stronach. Jedną godną polecenia jest oleole. Tytuł można dostać w wersji zwykłej lub kolekcjonerskiej. W wersji kolekcjonerskiej otrzymamy: kolekcjonerski Steelbook, artbook w twardej oprawie, płyty ze ścieżką dźwiękową, haftowane naszywki, kompendium wiedzy na temat świata gry, mapę Night City, 25-centymetrową figurkę przedstawiającą główną postać gry, metalowy brelok Quadra V-tech, naklejki do sticker bomby, pocztówki z Night City, materiał z przewodnikiem po świecie fabuły, pudełko kolekcjonerskie z kodem aktywacyjnym oraz haftowane naszywki. Dlatego warto już teraz przygotować się na premierę tej nowości i skusić się na kolekcjonerską wersję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ