Na rynku odzieży sportowej dominującą pozycję zajmuje dziś odzież termoaktywna, posiadająca unikalną zdolność do szybkiego odprowadzania wilgoci z powierzchni skóry na zewnątrz materiału. Dzięki tej zdolności, trenujący sportowiec nie odczuwa negatywnych efektów pocenia się. Trening staje bardziej komfortowy, a przez to osiągane wyniki sportowe bardziej satysfakcjonujące dla sportowca.

Czym są rashguardy?

Specyficzną odmianą odzieży termoaktywnej są rashguardy, czyli koszulki termoaktywne o podwyższonej wytrzymałości, dedykowane dla osób uprawiających sporty walki. Tego typu koszulki pierwotnie stworzone zostały z myślą o osobach trenujących zapasy. Dziś powszechnie wykorzystywane są przez zawodników MMA. Jednym z bardziej znanych producentów tych specyficznych koszulek jest firma Pit Bull. Koszulki tej marki prócz doskonałych właściwości termicznych i dużej wytrzymałości, charakteryzują się również niepowtarzalnym wyglądem. Większość z nich zdobiona jest niezwykle szczegółowymi, zwykle kolorowymi grafikami, które od razu przyciągają wzrok i sprawiają, że osoba zakładająca taką koszulkę z miejsca wygląda na prawdziwego zabijakę.

Właściwości koszulek typu rashguard

Podstawowe właściwości koszulek Pit Bull typu rashguard to przede wszystkim ich zdolność do odprowadzania wilgoci z powierzchni skóry, ochrona skóry przed otarciami i drobnymi skaleczeniami, o które nietrudno podczas treningu w sportach kontaktowych, a także duża odporność na rozciąganie i rozdarcia. Rashguardy to koszulki o dużej elastyczności, które dokładnie opinają cały korpus. To wpływa na zwiększenie efektywności pochłaniania potu i jednocześnie na zwiększenie swobody ruchu sportowca. Koszulki dopasowując się do ciała chronią powierzchnie skóry przed otarciami, utrudniają również przeciwnikowi wykonywanie chwytów za samą koszulkę. To ważne dla czystości walki i swobody ruchów walczących ze sobą zawodników. Co warte podkreślenia, odzież marki Pit Bull, również zdobione grafikami koszulki typu rashguard, charakteryzuje się podwyższoną wytrzymałością. Takie koszulki nie rozciągają się i nie blakną po praniu. Grafiki, które je zdobią, nie wycierają się i nie tracą na wyrazistości nawet po dłuższym okresie ich użytkowania.

źródło: Mantykora.com
źródło: Mantykora.com

Rashguardy marki Pit Bull to koszulki stworzone z myślą o osobach trenujących sporty walki, przede wszystkim o osobach uprawiających MMA. W praktyce z tego typu koszulek równie dobrze korzystać mogą również osoby uprawiające inne dyscypliny sportu, na przykład osoby trenujące sporty siłowe, a nawet te osoby, które uprawiają crossfit czy jogging.

Koszulki marki Pit Bull, nie tylko rashguardy, można znaleźć na stronie: https://mantykora.com/pol_m_Nasze-Marki_Pit-Bull-West-Coast_Pit-Bull-Koszulki-230.html.

[Głosów:5    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ