sposoby na rodzinny wieczór w domu bez telewizora

W dzisiejszych czasach wiele rodzin wieczory spędza przed ekranami telefonów, laptopów i telewizorów. Coraz częściej można jednak zauważyć próby ograniczenia używania urządzeń elektronicznych w domu. Zastanawiasz się, jakie formy rozrywki bez technologii w tle mogłyby przypaść do gustu twojej rodzinie? Poznaj kilka klasyków, które dostarczą mnóstwo frajdy wszystkim pokoleniom.

Układanie puzzli

Wbrew pozorom wieczór spędzony na układaniu puzzli wcale nie jest rozrywką zarezerwowaną dla najmłodszych. Wystarczy po prostu wybrać nieco bardziej skomplikowaną wersję z wieloma elementami. Niektóre puzzle dla dorosłych po ukończeniu układanki można oprawić w ramkę i powiesić na ścianie w salonie. Dotyczy to zwłaszcza obrazów przedstawiających przyrodę lub słynne miejsca na świecie, choć ciekawą dekoracją mogą być także np. mapy świata.

Sporym wyzwaniem mogą być puzzle w formie łamigłówki. W takim przypadku obrazek na opakowaniu jest jedynie wskazówką, a zadaniem układających może być np. odgadnięcie, co widzi jedna z osób z grafiki na pudełku. Warto pamiętać, że puzzle są świetnym ćwiczeniem dla mózgu, wspomagają naukę koncentracji czy też pozwalają na zredukowanie stresu. Ponadto mogą zapobiegać pojawieniu się choroby Alzheimera i demencji.

Gra w karty

Rodzinne rozgrywki karciane od lat nie tracą na popularności. Jest to jedna z najpopularniejszych form domowej rozrywki, która łączy pokolenia. Co więcej, talię kart można bez problemu zabrać ze sobą np. na wakacje lub piknik na łonie natury. Na dodatek w internetowym sklepie zagrajmywplanszowke.pl oprócz klasyków nie brakuje również propozycji dla osób, które chciałyby spróbować innych gier niż remik, brydż czy też poker.

Sporo emocji na pewno dostarczą karty dla rodzin, wśród których na uwagę zasługuje gra „Dzieci kontra rodzice” z zestawem interesujących pytań z wiedzy ogólnej. W umocnieniu więzi między domownikami mogą z kolei pomóc gry karciane, w których do rozwiązania zagadki potrzebna jest współpraca między uczestnikami. Ponadto ciekawym sposobem na wartościowe spędzenie wolnego czasu są gry karciane logiczne, strategiczne i przygodowe.

Gry planszowe

Od dobrych kilku lat planszówki przeżywają prawdziwy renesans. O ich wielkim powrocie może świadczyć chociażby to, że w wielu miastach można znaleźć nawet specjalne puby dla fanów gier planszowych. Obecnie wieczór w rodzinnym gronie można spędzić nie tylko przy chińczyku, warcabach lub Monopoly, ale także naprawdę spory wybór rozbudowanych gier rodzinnych, ekonomicznych, strategicznych czy też imprezowych.

Na dodatek na różnorodność można liczyć także w przypadku tematyki planszówek. Od lat sporą popularnością cieszą się zwłaszcza tytuły utrzymane w klimatach horroru. Ponadto nie brakuje również propozycji inspirowanych popularnymi serialami i filmami. Z kolei miłośnikom militariów mogą przypaść do gustu wojenne gry planszowe. Od czasu do czasu warto również wrócić do takich klasyków jak chińczyk, młynek czy też backgammon.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ