Obozy przygodowe

Lato to z jednej strony fantastyczna pora roku, podczas której dzieci mają wolne od szkoły, z drugiej zaś strony to sporo problematycznego czasu dla dorosłych, którzy nie mogą wziąć sobie wolnego na całe 2 miesiące. Z pomocą przychodzą fantastyczne obozy, które pozwalają rodzicom nieco odetchnąć od nieustannego towarzystwa dzieci i konieczności opieki, a z kolei dzieciom gwarantują ciekawe spędzenie wolnego czasu. Przykładem tego są obozy przygodowe https://camport.pl/letnie-przygodowe, które dedykowane są wszystkim dzieciom, jednak głównie kierowane są do tych latorośli, które mogą pochwalić się niewyczerpanymi pokładami energii.

Wodne szaleństwa – obozy z wodą w tle

Twoje dziecko wykazuje zainteresowanie pływaniem? Koniecznie zdecyduj się na obóz, który zapewnia rozrywkę głównie nad wodą. Taki wyjazd nie tylko oswoi latorośl z wodą, która dla wielu jest żywiołem nie do okiełznania, ale również zagwarantuje masę wspaniałych atrakcji. Nad wodą może przede wszystkim uprawiać skimboarding, czyli bawić się na mini desce surfingowej, a ponadto bawić się w water polo. Są to swego rodzaju basenowe rozgrywki piłkarskie. Jak każdy z nas wie, woda stawia znacznie większy opór niż powietrze, dzięki czemu można dużo zyskać w starciu z nią. Zyskają na tym mięśnie, jak i upór i determinacja dziecka. Nad wodą może królować robinsonada, czyli budowa i wodowanie tratw. Z pewnością ten typ aktywności przypadnie do gustu chłopcom. Aktywne plażowanie to atrakcja głównie dla mniejszych dzieci – w jej ramach można bawić się wodą, piaskiem i budować ciekawe budowle.

Może coś w stylu survivalu?

Aktywni chłopcy z pewnością ucieszą się, jeśli zapiszesz ich na obóz typowo survivalowy. Będzie to niezapomniana przygoda także dla dziewcząt. Podczas takiego obozu można nauczyć się, jak zachowywać się w lesie i jak przetrwać w dość trudnych warunkach. Na takim obozie dowiesz się, jak nie zgubić się w naprawdę gęstym lesie, ponieważ w ręce uczestnika trafi mapa wraz z kompasem. Na obozie survivalowym zagrasz w rozbitków. Jest to intrygująca gra terenowa z elementami survivalu. Zbudujesz również samodzielnie dach nad głową z tego, co daje człowiekowi natura. Nauczysz się rozpalać ogniska w różnych warunkach, a ponadto samodzielnie przyrządzać potrawy w polowych warunkach. Jak widać, na takim obozie można się zmęczyć, ale też wiele nauczyć!

Spędź czas aktywnie na obozie!

W sytuacji, kiedy nie ma w Twojej okolicy obozu wodnego czy survivalowego, wystarczy tradycyjny obóz dla aktywnych. Twoje dziecko spędzi tam fantastycznie czas na torze przeszkód dla poszukiwaczy przygód, turniejach koszykówki, piłki nożnej i siatkówki, na grze saper z wykorzystaniem wykrywaczy metalu czy na biegu komandosa.

Propozycji obozów aktywnych dla dzieci jest mnóstwo i warto o tym pamiętać, zwłaszcza, jeśli lato zapowiada się pracowite. Wystarczy sprawdzić, czy w okolicy nie ma organizowanego ciekawego obozu i zachęcić do niego swoją pociechę. Może to przynieść świetne rezultaty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ