Ogrzewacze wody stanowią integralny element każdego wyposażenia domowego. Powinne zapewniać odpowiednią, ciepłą temperaturę bieżącej wody. Stąd też istotne jest, aby wybrać właściwy model. Wyróżniamy przede wszystkim dwa typy urządzeń tego rodzaju: ogrzewacze elektryczne i gazowe.  Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest przestrzeń, do której zostały przystosowane. W wyborze najlepszego rozwiązania mogą pomóc nam sklepy, które zaopatrzone są w tak wyspecjalizowany sprzęt.

Gdzie należy szukać atrakcyjnych ogrzewaczy?

Leroy Merlin jest jednym z przedstawicieli branży budowlanej i wyposażenia wnętrz, oferujących szeroki asortyment urządzeń grzewczych. Ogrzewacze elektryczne zawarte w ofercie mają dużą rozpiętość cenową – znaleźć można modele od najtańszych za 168 zł, do najdroższych, aż po 1500 zł.  Ogrzewacze gazowe w porównaniu występują w mniejszym przedziale cenowym: 500-1550 zł, przy czym ich oferowana ilość dostępna w sklepie jest zdecydowanie mniejsza, niż w przypadku elektrycznych. Przy zakupie odpowiedniego ogrzewacza ważna jest opinia dotychczasowych klientów, a ta w przypadku ogrzewaczy gazowych świadczy o ich mniejszej zawodności niż w modelach elektrycznych. Atrakcyjną ofertę sklepu sklepów sieci Leroy Merlin znajdziemy na https://leroy-merlin.okazjum.pl/

Alternatywną opcją, gdzie można zakupić ogrzewacze jest sklep Obi. Spoglądając na zawarte na stronie zaopatrzenie, widać na pierwszy rzut oka przystępniejsze ceny, bardziej przyjazne klientom. Ich cena w głównej mierze jest uzależniona od wielkości urządzenia, z których te najmniejsze stanowią ogrzewacze elektryczne. Ogrzewacze gazowe o mocniejszej konstrukcji i solidnej obudowie występują w sklepie w kilku modelach, których cena bliska jest 1000 zł.

Aktualną ofertę sklepu Obi znajdziesz Tutaj/

Ogrzewacze w przystępnych cenach możemy zakupić także w Castoramie. W sklepie tym przeważają produkty elektryczne w przedziałach cenowych 200-1200 zł, ale są też dostępne inne urządzenia dla bardziej wymagających, jak ogrzewacze wyposażone w pompę, których cena wynosi w granicach 3000 zł. Ogrzewacze gazowe stanowią w ofercie zdecydowaną mniejszość, w postaci pięciu urządzeń w cenach 700-1150 zł.

Wybór odpowiedniego ogrzewacza

Porównując powyższe informacje trudno o łatwe dokonanie decyzji. Trzeba też zwrócić uwagę na czynniki, które wiążą się z ich przeznaczeniem, a więc dostosowaniem do warunków. Zestawiając ilość asortymentu w podanych sklepach, dominują przeważnie modele ogrzewaczy elektrycznych, które w wersji przepływowej mają szerokie zastosowanie. Szczególnie sprawdzają się w małych przestrzeniach np. domkach letniskowych, gdyż nie wymagają skomplikowanej infrastruktury i można je zamontować samemu.

Ogrzewacze gazowe uchodzą za trudniejsze do nabycia, ze względu na ich niewielką dostępność w sklepie. Rozmiarem są masywniejsze i nieatrakcyjne wizualnie, ale za to posiadają trwalszą, solidniejszą konstrukcję, przez co są mniej narażone na zniszczenia. W kwestii zastosowania ogrzewacze gazowe lepiej wpasują się w przestrzeniach domowych, w których odprowadzany jest gaz, ale również gdzie zapewniona jest odpowiednia wentylacja powietrza. Najczęściej są stosowane w lokalach, gdzie nie ma centralnie doprowadzanej ciepłej wody.

W przypadku konieczności zapewnienia bieżącej wody, powinniśmy kierować się odpowiednim doborem urządzenia, które będzie dostosowane do przestrzeni. W wyborze pomogą nam wyspecjalizowane sklepy z wyposażeniem, jak Leroy Merlin czy Obi. Warto poprosić o pomoc sprzedawców, którzy chętnie pomogą dokonać korzystnego zakupu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ