Jak długo trwa rozwód

Czy wiesz, że rozwód uznawany jest za jedną z najbardziej stresujących sytuacji w życiu? Wiąże się z traumą, która jest porównywalna nawet do żałoby po śmierci najbliższej osoby. Niestety, nie pomaga fakt, że sprawy rozwodowe trwają niezwykle długo, a rozwód tylko w niektórych przypadkach orzekany jest już na pierwszej z nich. Ile trzeba czekać na rozwód? Jak wygląda cały proces od momentu udania się do kancelarii adwokackiej po wsparcie aż do orzeczenia rozpadu małżeństwa? Adwokat w Częstochowie odpowiada na zadane pytania.

Jak przeprowadzić rozwód krok po kroku?

Większość klientów kancelarii prawnej, która specjalizuje się w rozwodach, nie ma doświadczenia w tym zakresie. Nic dziwnego, przecież rozpad małżeństwa nie dotyka nas nagminnie, jest raczej sytuacją wyjątkową. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy wesprą w całym procesie aż do orzeczenia rozwodu.

Prawnicy przygotują pozew i będą reprezentować przed sądem. Podpowiedzą, jak najlepiej przeprowadzić rozwód, aby ten mógł zostać orzeczony jak najszybciej, jeśli zależy Ci na czasie.

Ile trzeba czekać do pierwszej sprawy rozwodowej?

Od złożenia pozwu rozwodowego do sądu do pierwszej rozprawy czeka się przeważnie około 6 miesięcy. Warto zaznaczyć, że czas oczekiwania na sprawę rozwodową może również się w zależności od zajętości sądu czy jego lokalizacji. Zgodnie ze statystykami najwięcej rozwodów przeprowadza się między innymi w Warszawie, w stołecznych sądach kolejki mogą być więc nieco dłuższe.

Szybki rozwód bez orzekania o winie

Na szybki rozwód nawet na pierwszej sprawie mogą liczyć małżonkowie, którzy są zgodni co do rozpadu małżeństwa oraz podziału majątku. W takich sytuacjach sędzia może dać rozwód już na pierwszej sprawie. W dobrej sytuacji są również małżeństwa, które nie mają wspólnych dzieci.

Rozwód a batalia sądowa

Wpisz w wyszukiwarkę hasło typu „rozwody kancelaria Częstochowa”, żeby przekonać się, że rozwód niestety nie zawsze orzekany jest na pierwszej sprawie sądowej. Prawnicy są właśnie po to, aby ułatwić cały proces. Bardzo często, jeśli małżonkowie nie potrafią dojść do porozumienia w zakresie opieki nad dziećmi czy podziału majątku, sąd wyznacza kolejne sprawy rozwodowe, a na ich terminy trzeba oczekiwać kolejnych kilka miesięcy. Zdarza się, że rozwodowa batalia sądowa w skrajnych przypadkach toczy się nawet kilka lat.

Dodatkowe informacje: https://asecurator.com.pl/jak-uzyskac-odszkodowanie-za-blad-lekarski/

Artykuł powstał na podstawie wiadomości merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ