męskie włosy

Łysienie to problem, który dotyczy w szczególności mężczyzn. Dotyka on coraz to młodsze osoby i często jest powodem spadku poczucia własnej wartości, który powoduje powstawanie w naszej psychice wielu kompleksów. Nic więc dziwnego, że męskie włosy potrzebują specjalnej pielęgnacji, której konieczność większość z panów na każdym kroku bagatelizuje.  W drogeriach możemy znaleźć coraz więcej kosmetyków do męskich włosów. Ich odpowiednie i regularne stosowanie może sprawić, że będziemy cieszyć się bujnymi i zdrowymi włosami przez naprawdę długi okres.

Dlaczego męskie włosy wymagają specjalnego rodzaju pielęgnacji?

męskie włosyWażnym jest, aby przed wyborem odpowiednich kosmetyków przyjrzeć się swoim włosom i zwrócić uwagę na ich indywidualne cechy. Zdanie sobie sprawy z rodzaju naszych włosów nie wpłynie jedynie na wybór kosmetyków, ale również na cały przebieg stosowanej przez nas kuracji. Dla przykładu, jeśli nasze włosy są suche, nie zaleca się ich częstego mycia, ponieważ będzie ono pogłębiać problem przesuszania się, które w konsekwencji może doprowadzić do wypadania włosów. Jeśli nasze męskie włosy są tłuste, zaleca się ich mycie codziennie. Istotne znaczenie przy stosowaniu odpowiedniej kuracji naszych męskich włosów ma ich długość. Włosy długie, ze względu na ciągły wzrost, wymagają większej opieki z naszej strony niż włosy krótko przystrzyżone. W dzisiejszych czasach część z Panów decyduje się na farbowanie swoich włosów. Użycie farby również wywiera niebagatelny wpływ na ich kondycję. Na rynku istnieje wiele kosmetyków, dedykowanych włosom farbowanym.

W jaki sposób pielęgnować nasze męskie włosy?

Poza podstawową higieną, pielęgnacje naszych męskich włosów warto wzbogacić o stosowanie łatwo dostępnego olejku arganowego. Jego używanie nada naszym włosom  blasku, zapewni im odpowiedni poziom nawilżenia oraz znacznie ułatwi ich modelowanie. Jeśli borykamy się z problemem wypadania włosów, warto zastanowić się nad stosowaniem maseczek. Aby nasze męskie włosy stały się bardziej odporne, maseczki powinny oparte być o naturalne składniki. Ich skuteczną i bardzo popularną podstawę mogą stanowić żółtka jajek. Z problemem wypadania męskich włosów w szybki i niemal od razu zauważalny sposób rozprawić może się sok z rzepy. Jeśli chcemy cieszyć się mocnymi i zdrowymi męskimi włosami przez długie lata, warto zmienić niektóre z naszych nawyków żywieniowych. Nasza dieta powinna zostać wzbogacona o produkty w których występuje witamina E. Wypadanie włosów może być spowodowane składem używanych przez nas preparatów, szczególnie gdy jesteśmy podatni na alergie oraz uczulenia. Przy zakupie kosmetyków do męskich włosów warto odwrócić buteleczkę i sprawdzić, czy żaden ze składników nie przyniesie odwrotnych efektów niż zamierzone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ