nawilżania włosów

Nasze włosy, w zależności od indywidualnych cech oraz ogólnej kondycji, często wymagają specjalnej pielęgnacji a dobór odpowiednich kosmetyków nie jest tak prosty, jak mogłoby się to pozornie wydawać. Szczególną opieką powinniśmy objąć włosy, które mają skłonności do przesuszania się przez brak odpowiedniego nawilżenia. Jego brak powoduje, że nasze włosy są o wiele bardziej podatne na łamania, zniszczenia i wypadanie. Jeśli chcemy cieszyć się przez długie lata bujną, gęstą i przede wszystkim zdrową fryzurą, to powinniśmy szczególnie zadbać o odpowiednie nawilżanie włosów.

Nieodpowiednie nawilżanie włosów – co może być jego powodem?

nawilżania włosówPowodów nieodpowiedniego i niewystarczalnego nawilżania włosów może być naprawdę wiele. Powodować mogą je czynniki zewnętrzne, na które nie mamy żadnego wpływu, takie jak na przykład złe warunki atmosferyczne, czy nawet nasze indywidualne predyspozycje genetyczne. Często, złego nawilżenia włosów, możemy doszukiwać się w błędach, które wykonujemy przy ich codziennej pielęgnacji. Powodem przesuszeń może być częste suszenie włosów za pomocą gorącego powietrza z suszarki. Jest to sposób, który pozwala nam zaoszczędzić naprawdę dużo czasu, przede wszystkim w przypadku włosów długich, ale jego zbyt częste używanie ma bardzo negatywny wpływ na ogólną kondycję naszych włosów. Nieodpowiednie nawilżanie włosów może być konsekwencją ich częstego farbowania czy wykonywania zabiegów trwałej. Negatywny wpływ na nawilżenie włosów mają również emitowane przez słońce promienie UV.

W jaki sposób nawilżać włosy?

Podstawą pielęgnacji, która pozwoli nam uzyskać odpowiednie nawilżanie włosów, jest używanie dostosowanego do nich szamponu oraz odżywki. Warto, aby przed zakupem tych kosmetyków postarać się w odpowiedni sposób określić typ naszych włosów. Przy wyborze szamponu i odżywki, które wpłyną w sposób pozytywny na nawilżanie włosów, warto zwrócić uwagę na to, czy nasze włosy mają tendencję do przetłuszczania się, czy są suche oraz określić poziom ich zniszczenia. Podstawą jest, aby kuracja mająca poprawić poziom nawilżenia włosów stosowana była regularnie. Mimo to, nie ma co przesadzać ze stosowaniem kosmetyków. W przypadku włosów przesuszonych, ich mycie wskazane jest co 2-3 dni. Wykonywanie tej czynności częściej będzie sprzyjać ich dalszemu przesuszaniu. Higienę warto wesprzeć specjalistycznymi zabiegami nawilżającymi. Wiele z nich jesteśmy w stanie wykonać samemu w domu i nie wymagają one od nas wizyty w zakładzie fryzjerskim. Skutecznym panaceum na nieodpowiednie nawilżanie włosów są maski nawilżające, których efekty są o wiele lepsze i szybszej zauważalne niż w przypadku stosowania odżywek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ