Skoki tandemowe- czy warto?

Jedną z ciekawszych pamiątek na całe życie jest bez wątpienia skok spadochronowy. Jednak sam koszt za taką rozrywkę jest bardzo duży. Wymagane są przede wszystkim różnego rodzaju kursy oraz certyfikaty, które kosztują bardzo dużo. Istnieje jednak rozwiązanie, które nie zrujnuje całkowicie budżetu domowego, a ponadto nie wymaga robienia kursów.

Skoki w tandemie

Formą rozrywki, która stale zyskuje na popularności są skoki tandemowe, które znajdują szerokie grono odbiorców. Czym one właściwie są? Można powiedzieć, że są to tradycyjne skoki spadochronowe, jednak w obecności dobrze wykwalifikowanego instruktora, który czuwa podczas całego lotu. Pokrótce objaśnia on wszystko, co nie zajmuje więcej niż 30 minut.
Jakie są zalety skoku w tandemie? To przede wszystkim atrakcyjna cena oraz brak konieczności wykonywania kursów.

Wymagania

Skoki w tandemie nie wymagają od nas praktycznie niczego. Właściwie liczą się jedynie chęci do wykonania takiego skoku. Udział w tej zabawie mogą brać nawet osoby niepełnoletnie, jednak za pisemną zgodą rodziców. Skoczyć może nawet dziecko mające 7 lat. Jedyny warunek to minimum 130 cm wzrostu. Nie ma również konieczności wykonywania jakichkolwiek badań lekarskich. Skakać mogą również osoby niepełnosprawne.

Przeciwwskazania

Mimo niewielkich wymagań, istnieją także przeciwwskazania. Dotyczą one przede wszystkim stanu zdrowia. Osoba skacząca nie może mieć problemów z sercem, układem krążenia, ciśnieniem oraz kręgosłupem. Całkowicie zrozumiałe jest także to, że osoby nietrzeźwe nie będą mogły skoczyć.

Bezpieczeństwo podczas skoku

Za bezpieczeństwo odpowiedzialny jest przede wszystkim instruktor, który na początku przekazuje najważniejsze informacje. Ponadto skoczek zostaje wyposażony w najnowszy i niezawodny sprzęt, który kompleksowo zabezpiecza. Problemu nie stanowi także faza lądowania, podczas której klient siada na kolanach instruktora, przez co nie dotyka nawet ziemi.

Koszt

Skoki tandemowe nie są drogą formą zabawy, przez co udział mogą brać nawet osoby o ograniczonym budżecie. Jednorazowy skok to około 400-500 złotych. Dostępna jest również możliwość filmowania całego wydarzenia, co może być świetną pamiątką.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ