Pierwsze urodziny to duże przeżycie dla dziecka, rodziców oraz zaproszonych gości. Na pierwszej imprezie solenizanta ci  ostatni powinni pojawić się z prezentami. I tu zaczynają się schody, bo pomysłów na prezent na pierwsze urodziny jest co niemiara. Od drogiej i ekskluzywnej biżuterii, przez ubranka i zabawki z wyższa półki, aż do samochodzików i lalek kupionych naprędce w pobliskim zabawkowym. Jak więc pośród tylko możliwości wybrać ten właściwy? Nad tym głowią się nie jedni goście pierwszych urodzin dziecka. Najłatwiej więc prezent na roczek uzgodnić z rodzicami małego solenizanta, a nóż sami właśnie planują zakup konkretnej zabawki edycyjnej albo innego koniecznego sprzętu np. fotelika samochodowego. Jeśli nie mają oni takich potrzeb, można też wybrać uniwersalny podarunek, które na pewno ucieszy i rodziców i małego solenizanta. Zobacz jaki prezent kupić na pierwsze urodziny. 

Klocki dla dzieci

Pierwsze urodziny to doskonały moment na podarowanie dziecku zestawu klocków. Jest to uniwersalna zabawka, która zapewni rozrywkę oraz wspomoże umiejętności manualne i kreatywność malucha. Co prawda, na początku dziecko będzie raczej burzyć to, co stworzyli rodzice, niż budować, ale to również będzie świetną zabawą. Co więcej, klocki będą prezentem, który posłuży na długie lata.  Należy pamiętać, żeby klocki na pierwsze urodziny muszą być tymi, które mają duże elementy oraz są przystosowane do wieku dziecka.

Zabawki edukacyjne na pierwsze urodziny

Dobrym prezentem na pierwsze urodziny są także zabawki edukacyjne. Najlepiej wybierać te przy zabawie, których maluch może siedzieć (są one wygodniejsze). W przypadku pierwszych urodzin w ozdobną torebkę można zapakować np. kostkę edukacyjną, puzzle dotykowe czy stolik edukacyjny.

Konik na biegunach na pierwsze urodziny

Kolejnym idealnym prezentem na pierwsze urodziny jest konik na biegunach czy też inny jeździk/bujak. Zabawka pomoże maluchowi w sprawnym, samodzielnym poruszaniu się i jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych misi czy lalek. Jako prezent na roczek można wybrać zabawkę łączącą w sobie dwie funkcje i bujaka i jeździk. Warto też wspomnieć, że jeździk uczy dziecko koordynacji ruchowej, oceniania odległości oraz zapanowania nad kierunkiem jazdy.

Jaki prezent kupić na roczek? Pamiątki z pierwszych urodzin

Osoby, które podczas wyboru prezentu na roczek nie kierują się praktycznością, a tym, aby był on pamiątka na długie lata, również mają wiele możliwości. Łańcuszki, kolczyki, pierścionki i tego podobne pamiątki są często wybierane przez chrzestnych dziecka. Coraz większą popularnością cieszą się też spersonalizowane pamiątki na roczek np. srebrne smoczki z grawerem.

 

Co na roczek: zabawka czy pamiątka?

Dylemat czy prezent na roczek powinien być zabawką, czy pamiątką dotyka wielu osób.  Tak naprawdę decyzja powinna być indywidualna. Dobrze jednak pamiętać, że maluch w pierwszej chwili nie doceni prezentu, który ma być pamiątką. Dlatego też decydując się na wręczenie takiego podarku, dobrze jest dołączyć do niego, choćby najmniejszą zabawkę. Ucieszy ona szkraba w momencie pierwszych urodzin, a prezent będący pamiątka na pewno doceni, kiedy będzie starsze.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ