wypadanie włosów

Łysienie i wypadanie włosów to poważny problem występujący wśród coraz większej ilości osób. Często  problem ten dotyka osoby młode, co staję się dla nich powodem do wstydu oraz szykan i obelg ze strony rówieśników. Zarówno w internecie, jak i we wszelkiego rodzaju drogeriach kosmetycznych, znajdziemy wiele preparatów mających na celu zniwelowanie problemu łysienia i wypadania włosów. Niektóre z nich obiecują nawet porost nowych cebulek na miejscu łysiny. Ich skuteczność jest naprawdę zerowa i są one najczęściej, po prostu, zwykłymi odżywkami do włosów. Co zatem jest skutecznym lekiem na wypadanie włosów? Witaminy.

Które z witamin oraz minerałów warto stosować przy problemie z wypadającymi włosami?

Większość osób nie zdaje sobie sprawy z wpływu różnego rodzaju minerałów na wypadanie włosów. Witaminy są składnikiem niezbędnym, aby nasze włosy mogły zdrowo rosnąć a przy tym oszałamiająco wyglądać. Wśród witamin wykazujących największy wpływ na zdrowie naszych włosów, należy wymienić przede wszystkim witaminę B5 oraz witaminę H. Witaminy te poprawiają wchłanianie minerałów przez organizm i pobudzają szybszy rozwój wszelkich komórek, co w znaczący sposób przekłada się na zwiększenie  i przyśpieszenie porostu włosów. Zaletą wszelkiego rodzaju witamin jest to, że działają one bezpośrednio na źródło problemu wypadania włosów, zatrzymując obumieranie ich cebulek. W przypadku osób starszych zaleca się stosowanie kwasu pantenowego, który wpływa na opóźnienie procesu wypadanie włosów. Witaminy A, C i E są również skuteczną bronią, z którą można śmiało stanąć do walki z postępującą łysiną

Jakie witaminy mają wpływ na zatrzymanie i opóźnienie procesu wypadania włosów?

Jak powinna wyglądać kuracja witaminowa przy wypadających włosach? Witaminy stymulujące wzrost włosów oraz zapobiegające łysinie, dostępne są w większości produktów spożywczych. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych suplementów diety. Wpływ na poprawę kondycji naszych włosów będzie mieć zmiana naszych nawyków żywieniowych, która w w głównej mierze, powinna być oparta o wzbogacenie naszej diety w niezbędne witaminy.  Warto oprzeć ją o produkty pełnoziarniste, drożdże, warzywa, mięso kurczaka oraz nabiał. Żółtko jaj stanowi serum na problem wypadania włosów. Witaminy A, B, C oraz E, które są w nim zawarte, przynoszą w bardzo szybkim czasie zauważalne efekty, a nasze włosy zyskują dzięki nim na objętości, gęstości oraz nabierają oszałamiającego połysku. Zdrowe odżywianie powinno stanowić podstawę skutecznej walki z wypadaniem włosów oraz łysieniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ