wypadanie włosów

Prostownica jest wręcz idealnym wynalazkiem, który w łatwy sposób potrafi ułatwić życie wszystkim kobietom. Dzięki niej ujarzmienie fryzury po smacznym śnie staje się o wiele łatwiejsze, a na nadanie jej idealnego wyglądu, z pomocą prostownicy, wystarczy zaledwie jeden kwadrans. Mimo skutecznego działania prostownic, narosło wokół ich wiele mitów mówiących o tym, że niszczą one nasze włosy. Czy istnieje prostownica która nie niszczy włosów?

Dlaczego prostownice niszczą nasze włosy i jak prawidłowo ich używać?

prostownica która nie niszczy włosówMity która narosły wokół prostownic do włosów, związane często są z ich nieodpowiednim użytkowaniem przez kobiety. Prostownica która nie niszczy włosów, to przede wszystkim prostownica nierozgrzana do granic możliwości. Większości kobiet wydaje się, że im wyższe wartości podaje termostat urządzenia, tym lepsze będą efekty. W związku z tym, kobiety nagminnie ustawiają swoje urządzenia na 240 stopni Celsjusza, kiedy większości włosów do uzyskania oczekiwanych efektów, spokojnie wystarczy 210 stopni. Im niższą temperaturę będziemy stosować, tym nasze włosy będą mniej przesuszone, co ma niebagatelny wpływ na ich gęstość oraz ogólny wygląd. Stylizacja za pomocą prostownicy która nie niszczy włosów, powinna być wsparta specjalistycznymi kosmetykami, które wykazują działanie chroniące nasze włosy przed wpływem ciepła. Większość z kobiet ciągle o nich zapomina lub nawet nie jest świadoma ich istnienia na rynku.  Ważne również, aby każde z pasm naszych włosów prostować tylko jeden raz. Kilkukrotne prostowanie tych samych sekcji włosów sprawia, że stają się one przesuszone i powstają na nich widoczne z daleka pionowe kreski. Przy tak nieodpowiedzialnym działaniu, trudno znaleźć prostownicę która nie niszczy włosów.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie prostownicy która nie niszczy włosów?

Jeżeli szukamy prostownicy która nie niszczy włosów, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy przy jej zakupie. Ważne, aby zakupiona przez nas prostownica nie zawierała metalowych płytek. Są one mało precyzyjne i uniemożliwiają wyprostowanie małych i kręconych partii włosów. Warto postawić na prostownicę wyposażoną w znacznie mniejsze i lżejsze płytki ceramiczne. Płytki te nie tylko wpływają na jakość procesu prostowania, ale również sprawiają, że nasza prostownica wygląda smuklej i waży o wiele mniej. Dobór odpowiedniego produktu oraz znajomość jego obsługi sprawia, że  możemy pochwalić się naszym koleżankom prostownicą, która nie niszczy włosów.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ