włosy

włosyRumianek znany jest ze swoich rozjaśniających właściwości, dlatego tak często jest składnikiem ziołowych kosmetyków do pielęgnacji jasnych włosów. Napar z rumianku pospolitego stosowany do płukania włosów przywraca naturalną barwę i zapobiega ich wypadaniu. Ponadto przeciwdziała łupieżowi oraz nadaje włosom połysk. Szczególnie zalecany jest dla włosów łatwo przetłuszczających się. Blondynki, zdaniem których kolor włosów jest za ciemny, mogą zdecydować się na rozjaśnianie włosów rumiankiem. Szampon rumiankowy przywraca włosom naturalną barwę, nadaje utracony połysk i elastyczność, a także ułatwia układanie. Obecne w rumianku związki mineralne zapobiegają wypadaniu włosów, a przy tym wzmacniają ich cebulki.

Rumianek

Rumianek należy do tradycyjnych środków łagodzących dolegliwości, m.in. ze strony przewodu pokarmowego, takie jak zaburzenia trawienia, wzdęcia i wiele innych. Można go również używać w umiarkowanych stanach zapalnych, podrażnieniach skóry i błon śluzowych.

Rumiankowe kosmetyki do włosów

Szampony i płukanki rumiankowe koją suchą skórę głowy, nadają włosom blask i rozjaśniają kolor włosów. Szczególnie są polecane paniom o blond włosach, wówczas pięknie zostają podkreślone refleksy. Rumiankowe maski do włosów i olejowanie z dodatkiem tej rośliny regenerują je. Napar z rumianku pospolitego stosowany do płukania włosów przywraca naturalną barwę i zapobiega ich wypadaniu. Ponadto przeciwdziała łupieżowi oraz nadaje włosom połysk. Dlatego warto stosować go na włosy ze skłonnością do przetłuszczania. Rumianek rzadko wywołuje reakcje alergiczne i fotouczulające. Z tego względu często stanowi składnik aktywny kosmetyków i dermokosmetyków.

Domowy szampon rumiankowy

Rumianek znany jest jako naturalny rozjaśniacz do włosów. Jeśli więc masz taki zamiar warto wypróbować przepisu na szampon rumiankowy podany poniżej. Ponadto włosy są bardziej błyszczące, delikatne i dłużej pozostają świeże.

  • Zaparz wszystkie torebki z herbatą w 1 1/2 szklanki gorącej, wrzącej wody. Pozostaw na dwadzieścia minut.
  • Po tym czasie wyjmij torebki z herbaty i odsącz je. Wyrzuć do kosza.
  • Do zaparzonej herbaty dodaj płatki mydlane, przemieszaj. Pozostaw płatki w herbacie. Płatki powinny zmięknąć.
  • Gdy płatki będą już miękkie dodaj glicerynę i zmieszaj wszystko do uzyskania jednolitej konsystencji.
  • Przelej do ciemnej buteleczki. Przechowuj z dala od światła, w zaciemnionym miejscu. Najlepiej w szafce w łazience.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ