Spodnie to część garderoby, która ma ogromny wpływ na męską sylwetkę. O ile panie mogą ukryć pewne mankamenty figury pod odpowiednią spódnicą lub sukienką, tak mężczyźni muszą radzić sobie w węższym zakresie.

Spodnie muszą być dopasowane do okazji – istotne jest zatem czy wybieramy się na imprezę, bal karnawałowy, poważne spotkanie biznesowe, rodzinną uroczystość czy oficjalną kolację. Warto mieć zatem w swojej szafie kilka różnych wersji różniących się krojem i kolorem, np. modele do casualowych stylizacji i wyjściowe spodnie męskie.

Każdy pan, który dba o swój wygląd i śledzi modę z pewnością spotkał się pewnymi krojami spodni – czasem bardzo charakteryastycznymi i rozpoznawalnymi na pierwszy rzut oka. Jeżeli szukasz rzetelnego opisu każdego z modeli, koniecznie przeczytaj ten poradnik, który prezentuje najmodniejsze i najbardziej potrzebne modele w Twojej szafie.

Tappered

To jeden z najbardziej lubianych przez mężczyzn modeli. Fason charakteryzuje się rozszerzeniem w okolicy ud, przez co nogi mają nieco więcej swobody – nogawki zwężają się nieco ku dołowi. Jeżeli masz niezbyt zgrabne nogi i chcesz je ukryć, taki krój jest do tego stworzony. Szczególnie dobrze będą wyglądać w takich spodniach panowie o nieco rozbudowanych udach.

Joggery oraz baggy

Joggery od razu możesz rozpoznać po nieco obniżonym kroku, który idzie w parze z wąskimi nogawkami, które dopasowują się do łydek. W wielu modelach nogawka jest zakończona ściągaczem, dzięki któremu nogawki nie podnoszą się do góry. Baggy to szerokie, luźne spodnie, które również posiadają niski krok, ale bardziej przypominają styl skate (były bardzo popularne w latach 90′, dzisiaj powracają do łask).

Regular

Spodnie, które określane są jako klasyczne. To najbardziej uniwersalny fason, który jest wykorzystywany w różnych modelach. Takie są wyjściowe spodnie męskie, spodnie od garnituru i fraka etc. Regular charakteryzuje się prostymi nogawkami, które są nieznacznie szersze u góry. W takim ubraniu najlepiej prezentują się mężczyźni o normalnej budowie ciała. Zbyt szczupli panowie nie będą wyglądać się zbyt szykownie, ponieważ chude nogi będą miały w nich za dużo miejsca. Pochodną typu regular jest krój typu loose, występujący jako poszerzona wersja regular straight. Trzeba jednak zaznaczyć, że taki model jest polecany przede wszystkim dla tych nieco obszerniejszych osób.

Bootcat

Bootcat to obok modelu regular najbardziej rozpowszechniony krój spodni męskich. Rozpoznasz go bardzo łatwo – po nieznacznie rozszerzonych nogawkach, które dodają stylu, a przy tym są bardzo wygodne. Jednak nie jest to fason polecany dla osób, które przywiązują dużą wagę do wyglądu. Wielu stylistów radzi odchodzenie od spodni bootcat, ze względu na niekorzystny wpływ na sylwetkę. Nie da się jednak ukryć, że taki krój jest niezwykle wygodny. Dlatego tego typu spodnie można śmiało polecić panom, którzy szukają komfortowego stroju, a nie są szczególnie przywiązani do tego, czy prezentują się wyśmienicie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ