szampon prostujący do włosów

Włosy które wykazują skłonności do skręcania się oraz falowania mogą sprawiać naprawdę wielkie problemy przy codziennym modelowaniu i stylizacji. Część z kobiet posiadających takiego typu włosy, nie chce prostować ich za pomocą prostownicy, obawiając się o ich ogólną kondycję. Paniom które na co dzień mierzą się z tym problemem na pomoc przychodzi szampon prostujący włosy. Jest to zupełna nowość na rynku kosmetycznym, która w skuteczny sposób może ułatwić nam codzienne życie.

Czym jest i jak działa szampon prostujący do włosów?

szampon prostujący do włosówSkład szamponu prostującego włosy oparty jest głównie o keratyne, która jest ich naturalnym budulcem. Dzięki temu, działanie produktu nie odbija się w negatywny sposób na zdrowiu naszych włosów. Keratyna wykazuje działanie regenerujące co sprawia, że szampon prostujący włosy wykazuje działanie pielęgnacyjne dla naszej fryzury. Dzięki keratynie zawartej w szamponie prostującym włosy, przestaną się one puszyć.  Warto zaznaczyć, że prostowanie włosów za pomocą specjalnego szamponu jest zabiegiem czasochłonnym. Mimo to, aby wykonać zabieg nie musimy udawać się do zakładu fryzjerskiego, lecz możemy wykonać go samodzielnie w naszym własnym domu. Pozwala to zaoszczędzić nam parę groszy. Nie ma specjalnych przeciwskazań co do rodzaju włosów, które chcemy wyprostować za pomocą szamponu z keratyną. Szampon prostujący włosy może być z powodzeniem stosowany przez osoby, których włosy są zniszczone, przesuszone lub były farbowane. Efekt który uzyskamy dzięki zastosowaniu szamponu prostującego włosy utrzymuje się nawet do kilku miesięcy.

Jak używać szamponu prostującego do włosów?

Poza samym szamponem prostującym do włosów, do przeprowadzanie zabiegu niezbędne będą nam suszarka, prostownica, gumowe rękawiczki oraz miseczka, w której rozmieszamy preparat. Przed zabiegiem należy dokładnie umyć włosy i osuszyć je za pomocą ręcznika. Następnie należy nanieść na nasze włosy szampon prostujący do włosów i po raz kolejny je wysuszyć. Kiedy nasze włosy są suche, należy wyprostować je za pomocą prostownicy, która powinna być rozgrzana do temperatury nie większej niż 230 stopni Celcjusza. Wysoka temperatura wpłynie na dokładność wyprostowania naszych włosów. Po tym zabiegu, warto nanieść na włosy odżywkę, która często jest dołączona w zestawie do szamponu prostującego włosy. Po spłukaniu odżywki i ponownym, dokładnym osuszeniu włosów należy wyprostować je za pomocą prostownicy po raz kolejny. Po użyciu szamponu prostującego do włosów warto zapewnić włosom regularną pielęgnacje, co pozwoli cieszyć się osiągniętym efektem jeszcze dłużej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ