Nasze oczy to bardzo wrażliwe narządy, które bardzo źle reagują na kontakt z różnego rodzaju substancjami chemicznymi. Związki te bardzo często stanowią podstawę składu większości kosmetyków dostępnych na półkach sklepowych. Coraz więcej pań, w trosce o swoje zdrowie sięga po produkty oparte na naturalnych składnikach. Skóra w okolicach naszych oczu jest bardzo wrażliwa. Jeśli jesteśmy osobami podatnymi na różnego rodzaju alergie oraz uczulenia to powinniśmy zastanowić się nad kupnem hypoalergicznego tuszu do rzęs.

Jak wybrać dobry hypoalergiczny tusz do rzęs?

hypoalergiczny tusz do rzęsPierwsza rzecz na jaką powinniśmy zwrócić uwagę chcąc kupić skuteczny hypoalergiczny tusz do rzęs jest jego skład. Podstawą składu tradycyjnych tuszy do rzęs są destylaty ropy naftowej, które najczęściej powodują podrażnienia.  Podrażnienia skóry mogą być wywołane przez parabeny, które również często występują w tradycyjnych tuszach. Warto unikać produktów, które w swoim składzie mają glikol propylenowy. W przypadku hypoalergicznych tuszy do rzęs, podstawę stanowić będą takie składniki jak wosk pszczeli, woda, czy tlenek żelaza. Wosk pszczeli jest naturalnym hipoalergenem, który bardzo rzadko może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Woda sprawia, że nasze rzęsy są w sposób naturalny nawodnione, zaś tlenek żelaza nie wpływa w żaden negatywny sposób na naszą wrażliwą skórę. Bardzo często, hypoalergiczny tusz do rzęs, bogaty jest w szereg minerałów, które sprawiają że nasze rzęsy stają się zdrowsze. Najważniejszymi wśród nich jest witamina B5 oraz gliceryna.

Zalety i wady hypoalergicznego tuszu do rzęs

Warto zaznaczyć, że uczulenie na dany kosmetyk może wystąpić dosłownie w każdym momencie. To że po kilku latach używania tradycyjnego tuszu do rzęs nie występowały nieprzyjemne efekty uboczne nie znaczy, że nie wystąpią one w przyszłości. Hypoalergiczny tusz do rzęs to idealny sposób aby dodać naszym rzęsom piękna, nie dostarczając przy tym skórze organicznych związków chemicznych. Hypoalergiczny tusz do rzęs, dzięki wodzie która stanowi podstawę jego składu, zapewnia naszym rzęsom naturalne nawilżenie. Poza wieloma zaletami, hypoalergiczny tusz do rzęs posiada również kilka wad. Objętość rzęs będzie mniejsza niż przy stosowaniu kosmetyków tradycyjnych. Hypoalergiczny tusz do rzęs może się kruszyć i zostawiać na powierzchni rzęs grudki. Jest on również mniej trwały przez co częściej trzeba będzie poprawiać nasz makijaż. Mimo kilku wad, zakup hypoalergicznego tuszu do rzęs jest bardzo dobrą decyzją, jeżeli zależy nam na zdrowiu naszej skóry

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ