ciemny blond z refleksami

Dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji naszych włosów jest bardzo ważnym i odpowiedzialnym zadaniem. Przy ich wyborze, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele cech naszych włosów. Najważniejszymi wśród nich jest suchość, objętość oraz podatność na takie przypadłości jak przetłuszczanie się lub łupież. Alergicy i osoby podatne na uczulenia, powinny wziąć pod uwagę skład zakupionych produktów. Wiele ze składników może być potencjalnymi alergenami. Równie ważną i często bagatelizowaną przez nas cechą jest kolor naszych włosów. Przyjrzyjmy się, jak w odpowiedni sposób wybrać dobry szampon do włosów brązowych.

 

Czym cechować się powinien dobry i skuteczny szampon do włosów brązowych?

 

Włosy brązowe, niezależnie czy ich kolor jest naturalny czy uzyskany w efekcie malowania, są bardzo podatne na działanie promieni UV. Aby nasze włosy nie blakły a ich kolor zawsze cechował się głębią, niezwłocznie powinniśmy zainwestować w specjalistyczny szampon do włosów brązowych. Przy produkcji takich preparatów, szczególny nacisk kładzie się na to, aby ich użytkowniczka nie musiała za wszelką cenę unikać kontaktu z promieniami słonecznymi. Szampon do włosów brązowych, poza wzmocnieniem ich odporności przed działaniem promieni UV, nadaje im głębi koloru oraz blasku. Poza specjalnymi szamponami do włosów brązowych, na rynku dostępnych jest również wiele odżywek – zarówno do naturalnego brązu, jak i włosów malowanych.  Stanowią one idealne uzupełnienie skutecznej pielęgnacji.

 

Co poza specjalnym szamponem do włosów brązowych? Domowe sposoby zapewniające ich skuteczną pielęgnacje.

 

ciemny blond z refleksamiSzampon do włosów brązowych to nie wszystko. Większość kosmetologów zaleca wsparcie jego stosowania o szereg prostych zabiegów, które bez problemu wykonamy samodzielnie w naszym domowym zaciszu. Poza szamponem do włosów brązowych, głębi może nadać im stosowanie zabiegów ziołowych. Do kuracji zaleca się takie zioła jak rozmaryn, szałwia czy lawenda. Idealnym dodatkiem do mycia głowy za pomocą szamponu do włosów brązowych, jest ich nacieranie za pomocą wyciągów z herbat z dzikiej róży lub z goździków. Jeśli nasze włosy wyblakły w skutek kontaktu z promieniami UV, zbawiennymi dla ich koloru mogą okazać się płukanki z przestudzonej kawy lub herbaty. Nadadzą one kolorowi dawnej głębi, wyrazu oraz blasku. Po umyciu głowy za pomocą szamponu do włosów brązowych, warto wetrzeć w nie odrobinę olejku arganowego  oraz oleju rycynowego. Wpłyną one na jakość naszych włosów oraz uchronią je przed łamliwością i przesuszaniem się.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ