Makijaż w dawnych czasach był domeną kobiet zamożnych. W dniu dzisiejszym, dzięki rozwinięciu rynku kosmetycznego  i znacznemu spadkowi cen kosmetyków, jest on rzeczą na porządku dziennym i stosuje go coraz więcej kobiet. Podstawę makijażu stanowi stosowanie podkładów do twarzy, różnego rodzaju szminek, cieni do powiek oraz malowanie rzęs, mające na celu podkreślenie ich konturów i nadanie im objętości.

Skąd wzięło się malowanie rzęs?

Malowanie rzęs to zabieg kosmetyczny, który znany jest kobietom nie od dziś. Już w starożytnej Grecji oraz Rzymie, stosowano preparaty przypominające w swoim składzie i działaniu dzisiejsze tusze, za których pomocą kobiety ozdabiały swoje rzęsy, nadając im wyrazisty kolor oraz wpływając optycznie na ich objętość. Poza walorem estetycznym, malowanie rzęs związane było z wierzeniami naszych przodków. Uważano bowiem, że pomalowane oko potrafi skutecznie odstraszyć złe demony. Malowanie rzęs ma również właściwości praktyczne. Stosowanie maskar chroni nasze oko przed silnym słońcem oraz różnego rodzaju pyłami przenoszonymi przez wiatr. W dawnych czasach malowanie rzęs nie było kojarzone tylko z kobietami – ten kosmetyczny zabieg stosowali również mężczyźni.

Dlaczego malowanie jest tak popularne w dzisiejszych czasach?

malowanie rzęsAż 70% kobiet nie rusza się ze swojego domu bez tuszu do rzęs. Większość z nich deklaruje, że może wyjść poza swoje cztery ściany bez stosowania podkładów, szminek lub cieni, za to nie wyobraża sobie udania się na spotkanie towarzyskie bez malowania rzęs. Podkreślenie rzęs może mieć różne oblicze w zależności od okazji, do jakiej stosujemy swój makijaż. Na co dzień, kobiety są przychylne lekkiemu malowaniu rzęs, które ma na celu podkreślenie konturów oka oraz nadania im większej objętości. Jeśli chodzi o wieczorowe spotkania towarzyskie, większość kobiet stawia na bardziej wyrazisty i mocniejszy makijaż. Wachlarz barw popularnych tuszy do rzęs jest naprawdę imponujący – poza najczęściej używanym czarnym, w gamie kolorów tuszu do rzęs można znaleźć takie kolory jak zielony czy czerwony. Istnieją również maskary z dodatkiem drobinek złota. Swoją popularyzację, malowanie rzęs zawdzięcza głównie rozwinięciu się produkcji kosmetyków. Dziś w tusz do rzęs możemy zaopatrzyć się w każdym supermarkecie a jego ceny oscylują w granicy kilku złotych. Poza malowaniem rzęs popularnym zabiegiem jest ich przedłużanie. Na rynku możemy spotkać wiele kosmetyczek, które zajmują się tylko i wyłącznie stylizacją rzęs. Malowanie rzęs to świetny i łatwy sposób na nadanie naszej twarzy dodatkowego blasku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ