sposób na długie rzęsy

Jak zwykło się mówić, oczy stanowią okno dla naszej duszy i da się z nich wyczytać wszystkie towarzyszące nam emocje. Oczy, jako centralna część naszej twarzy, od razu zwracają na siebie uwagę. Nic więc dziwnego, że każda z kobiet chce je w odpowiedni sposób podkreślić je makijażem. Poza cieniami do powiek, większość kobiet stosuje również różnego typu maskary. Tusze do rzęs są podstawowym elementem każdej kobiecej kosmetyczki i torebki. Istnieją również specjalistyczne zakłady kosmetyczne, zajmujące się tylko i wyłącznie stylizacją oraz pielęgnacją rzęs. Czy poza kosmetykami i różnymi zabiegami przedłużającymi istnieje inny, równie skuteczny sposób na długie rzęsy?

Dlaczego kobiety szukają sposobów na długie rzęsy?

Długie rzęsy nie od dziś stanowią jeden z elementów etosu idealnej urody i nie bez powodu są one elementem pożądania wielu pań. Już w starożytnym Rzymie oraz Grecji istniały sposoby na długie rzęsy. Panie w tamtych czasach, stosowały różnego rodzaju tusze, które pod względem działania, aplikacji oraz konsystencji przypominały popularne w dzisiejszych czasach i dostępne w niemal każdym supermarkecie maskary. Zasadniczą różnicą w porównaniu do maskar był ich skład. Podstawowym składnikiem kosmetyków stosowanych w starożytności był khol, który składał się między innymi z krokodylich odchodów. Ten naturalny barwnik uchodził za bardzo skuteczny, długotrwały i zdrowy dla naszego oka sposób na długie rzęsy. Malowanie rzęs wróciło do mody pod koniec XIX wieku. Wraz z rozwojem brańzy kosmetycznej, na rynku pojawiło się wiele sposobów na długie rzęsy. Poza specjalistyczymi zabiegami kosmetycznymi oraz stosowaniem kosmetyków istnieje wiele sposobów na długie rzęsy, które możemy stosować samodzielnie w naszym domowym zaciszu.

 

Domowe sposoby na długie rzęsy. Jak odpowiednio je pielęgnować, aby pobudzić ich wzrost?

 

sposób na długie rzęsyJednym ze sposobów na długie rzęsy jest ich regularne szczotkowanie. W skutek tego zabiegu nie tylko poprawimy wygląd swoich rzęs, co sprawi że optycznie będą wydawać się one dłuższe, ale również pobudzimy ich cebulki do szybszego rozrostu. W sklepach dostępne są specjalistyczne grzebyki. Innym skutecznym sposobem na długie rzęsy jest stosowanie różnych, naturalnych olejków wpływających na stymulację cebulek. Jeśli chcemy aby nasze rzęsy były dłuższe, warto zainwestować w olejek arganowy oraz w olejek rycynowy. Te naturalne substancje idealnie wpłyną na kondycję naszych rzęs. Jeśli chcemy aby nasze rzęsy były długie, warto zmienić nasze nawyki żywieniowe. Wzbogacenie naszej diety o produkty bogate w witaminę E to idealny sposób na długie rzęsy. Ważne, aby wszystkie z wymienionych zabiegów stosowane były regularnie – tylko w ten sposób zapewnią one oczekiwane przez nas efekty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ