klej do przedłużania rzęs

Kobiety coraz częściej korzystają z usług wyspecjalizowanych stylistek, które zajmują się profesjonalnym przedłużaniem rzęs. Jest to coraz bardziej popularna branża, o czym świadczy mnogość ogłoszeń usług tego typu w internecie. Stylistka, poza bardzo dobrymi umiejętnościami manualnymi oraz niebywałym poczuciem estetyki, która pomaga jej w w odpowiednim, indywidualnym doborze typu oraz długości doklejanych rzęs do klientki, powinna zwracać szczególną uwagę na narzędzia oraz kosmetyki których stosuje przy świadczeniu swoich usług. Jednym z najważniejszych atrybutów w rękach każdej stylistki jest klej do przedłużania rzęs.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie i doborze odpowiedniego kleju do przedłużania rzęs?

prostownica która nie niszczy włosówDobór odpowiedniego kleju do przedłużania rzęs, wbrew pozorom, nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Jego wybór uzależniony jest od wielu zróżnicowanych czynników. Najważniejszą rzeczą przy skutecznej i ekonomicznej pracy z klejem do przedłużania rzęs, jest zwrócenie uwagi na temperaturę panującą w miejscu naszej pracy – niezależnie czy jest to jeden z pokoi w naszym w mieszkaniu a stylizacją zajmujemy się hobbystycznie, czy też pracujemy w profesjonalnym pomieszczeniu jednego ze studiów urody. Wysoka temperatura sprawia, że rozpuszczalniki, które zawiera nasz klej do przedłużania rzęs zaczną wyparowywać. Skutecznym narzędziem które pomoże nam w doborze odpowiedniego produktu jest stacja pogodowa. Ważnym czynnikiem, który wpływa na schnięcie kleju, jest wilgotność panująca w pomieszczeniu w którym pracujemy. W związku z nią, kleje zachowują się w różny sposób. Używany przez stylistkę produkt może zachowywać się inaczej w zależności od danej pory roku. Ważne jest również tempo pracy. Jeśli jesteśmy niewprawionymi stylistami i zaaplikowanie jednej kępki rzęs zajmuje nam dużo czasu, warto zainwestować w klej wolnoschnący. Wpłynie to zarówno na komfort naszej pracy, jak i na wielkość naszego budżetu. Warto zwrócić uwagę na predyspozycje organizmu poszczególne klientki. Kleje do przedłużania rzęs różnego rodzaju oraz marek, mogą oddziaływać w inny sposób na oko danej kobiety. Na rynku można znaleźć kleje o zmniejszonej emisji oparów, które mogą okazać się zbawienne dla klientek, których oczy są wrażliwe na preparaty chemiczne.

Czy można pracować za pomocą jednego kleju do przedłużania rzęs?

Przy doborze odpowiedniego produktu musimy postarać się o znalezienie kompromisu między naszym komfortem pracy a reakcją klientki na dany specyfik. Profesjonalna stylistka zajmująca się rzęsami, powinna mieć w swojej gamie co najmniej kilka klei do przedłużania rzęs, co pozwoli jej na odpowiedni ich dobór w stosunku do danej klientki. Organizm każdej z niej może reagować różnie na zawarte w produkcie danej marki substancje. Jak widać, klej do przedłużania rzęs jest bardzo ważną rzeczą, która wpływa w niebagatelny sposób na jakość usług świadczonych przez stylistkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ