tłusta skóra

Cera przetłuszczające się wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Sprowadza się do do regulacji wydzielania sebum, matowienia czy dogłębnego nawilżenia skóry. Jednocześnie nie możemy dopuścić do nadmiernego przetłuszczania, co czynią tradycyjne kosmetyki drogeryjne. W takim przypadku skóra reaguje jeszcze mocniejszym przetłuszczanie. Ważne jest więc odpowiednie dobranie kosmetyków, który bazuje na naturalnych składnikach. Dlaczego skóra się przetłuszcza? Jak rozpoznać tłustą cerę? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/sposoby-na-pielegnacje-skory-tlustej/ 

Dlaczego dochodzi do przetłuszczania się skóry? 

Skóra może przetłuszczać się poprzez występowanie predyspozycji genetycznych. Tendencja do przetłuszczania się może być dziedziczne. Jednak nie bez znaczenia jest też wiek, ponieważ zazwyczaj przetłuszczanie cery dotyczy młodych osób, a z czasem aktywność gruczołów łojowych spada i skóra staje się bardziej sucha. Przetłuszczanie może nasilać się czynnikami środowiskowymi takimi jak przebywanie w gorącym, wilgotnym klimacie, które nasila pracę gruczołów łojowych. Właśnie takie czynniki prowadzą do przetłuszczanie się skóry. 

Cera tłusta – jak ją rozpoznać? 

Skóra twarzy wielu osób wymaga odpowiedniego zmatowienia w ciągu dnia, ponieważ zaczyna się nieestetycznie świecić. Czy oznacza to przetłuszczająca się skórę? Charakterystyczną cechą dla tego typu skóry jest głównie silne wydzielanie sebum, przed co konieczne jest wielokrotne matowienie skóry w ciągu dnia. Wkrótce po umyciu twarzy skóra zaczyna się świecić. Innymi cechami, które świadczą o tłustej cerze są poszerzone pory, powstawanie zaskórników oraz zmian trądzikowych, a także brak widoczności naczynek krwionośnych. 

W jakich kosmetyków używać do cery tłustej? 

Pielęgnacja przetłuszczającej się cery powinna obejmować następujące etapy: 

1. Demakijaż 

2. Oczyszczenie skóry twarzy z nadmiaru sebum i zanieczyszczeń 

3. Użycie tonika do twarzy 

4. Zaaplikowanie odpowiedniego kremu 

Co więcej konieczne jest regularne złuszczanie skóry za pomocą peelingów. Należy też unikać agresywnych środków myjących, które pozbawiają skóry jej warstwy ochronnej i pobudzają pracę gruczołów łojowych. Niewskazane są też mechaniczne oczyszczania zaskórników lub wyciskanie krost, ponieważ sprzyja to powstawaniu stanów zapalnych. Dobrze jest wspomnieć też o tym, że nie należy myć twarzy gorącą wodą. 

Zobacz też: http://www.zareczona.pl/sucha-skora-pielegnacja/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ