Baza nikotynowa

Klasyczne papierosy były niezwykle proste i intuicyjne dla swoich użytkowników. Wystarczyło sięgnąć po jeden, zapalić i już można było poczuć smak tytoniu i nikotyny. Jednakże była to też ich ogromna wada: zawsze miały ten sam aromat, a jedynie nieznacznie mogła zmieniać się ich moc. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z e-papierosami, które oferują szeroką gamę smaków oraz możliwość stworzenia swojej idealnej mieszanki o konkretnej zawartości nikotyny. Jak więc tego dokonać?

Oddzielne składniki

Na początek warto zauważyć, że większość palaczy e-papierosów lubi eksperymentować. Elektroniczny papieros to urządzenie, które wręcz zostało do tego stworzone, ponieważ pozwala na ogromną swobodę i zapewnia szerokie spektrum decyzji, dotyczących smaków i mocy papierosów. Jak to możliwe?

Przede wszystkim należy zauważyć, że do e-papierosów wykorzystujemy mieszankę bazy z odpowiednim aromatem. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na ogromną różnorodność, dobierając poszczególne składniki zgodnie z naszym życzeniem. Baza posiada bowiem odpowiednią zawartość nikotyny, pozbawiona jest jednak szczególnych walorów smakowych. Z kolei aromat nie zawiera nikotyny, ale pełen jest smaku i woni, które mogą nas oczarować. Dopiero razem dają to, co kochamy najbardziej, czyli gotową mieszankę, pozwalającą cieszyć się jednocześnie smakiem, jak i nikotyną.

Bazy nikotynowe, a zawartość tej substancji

Na rynku istnieje cały szereg różnorodnych baz nikotynowych, które posiadają zawartość tego związku wahającą się od nawet 3 mg/ml do 20 mg/ml. Oznacza to, że wyboru można dokonać spomiędzy wielu różnych stężeń, które przekładają się na ostateczną moc e-papierosa. Przy czym własnoręczne mieszanie dodatkowo umożliwia uzyskanie takiej intensywności, która jest naprawdę najbardziej pożądana. To znacznie więcej, niż oferowały klasyczne papierosy.

W najbardziej ogólnym ujęciu przyjmuje się, że bazy nikotynowe w przedziale zawartości nikotyny 3-6 mg/ml oznaczają papierosy “super light” w klasycznej skali, 9-12 mg/ ml light lub medium, a strong to wszystkie wartości nikotyny powyżej 14 mg/ml. Aby zatem osiągnąć pożądane stężenie tego środka, warto poeksperymentować, kierując się na początek znanymi sobie szacunkami o klasycznych papierosach, a potem dostosowując całość powoli do swoich preferencji.

Nie można także zapominac o bazach, które pozbawione są nikotyny. Są one idealne dla osób, które powoli rzucają palenie, stopniowo łagodząc papierosy, aż wreszcie pewnego dnia sięgną po bazę o zawartości 0 mg/ml i będą mogły odstawić ją zupełnie. Chyba, że zapragną kontynuować palenie dla samego smaku premixu.

Wygodna aplikacja

Biorąc pod uwagę, że należy dokonać zmieszania dwóch substancji, doskonałym pomysłem wydaje się wykorzystanie buteleczek z zakraplaczem. Na pewno ułatwią ci zadanie, więc jeśli masz okazję, sięgnij po niej.

Artykuł powstał przy współpracy z Liquider Store – sklepem internetowym i siecią sklepów stacjonarnych z asortymentem dla e-palaczy.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ