jak pielęgnować skóre

Pielęgnacja to bardzo ważny element w życiu kobiety. Dzięki niej czujemy się zadbane i bardziej atrakcyjne. Jakie elementy powinna zawierać codzienna pielęgnacja?

Pielęgnacja twarzy

Pierwszym elementem codziennej pielęgnacji twarzy powinno być oczyszczanie. Nadmiar sebum, pozostałości martwego naskórka, kurz, brud oraz warstwy makijażu należy po całym dniu zmyć ze skóry. W zależności od typu skóry, zaleca się stosowanie płynów micelarnych, mleczek lub antybakteryjnych żeli do skóry tłustej.

Kolejnym krokiem jest tonizowanie skóry, tonik należy stosować po to by przywrócić skórze naturalny poziom pH. Do tonizowania skóry najlepiej sprawdzają się delikatne toniki bezalkoholowe, które nie wysuszają skóry i nie powodują podrażnień skóry.

Ostatnim krokiem jest aplikacja kremu do twarzy. Dopiero dokładnie oczyszczona skóra jest gotowa na przyjęcie dobroczynnych składników kremu pielęgnacyjnego. Najlepiej jest mieć dwa kremy, jeden do stosowania na dzień, drugi do stosowania przed snem.

Pielęgnacja - jakie są podstawowe zasady?

Pielęgnacja ciała

Podczas codziennej pielęgnacji ciała bardzo ważne jest nie tylko to, jakich kosmetyków używamy do oczyszczania skóry, ale również to w jakiej temperaturze wody się myjemy.

Żeby zachować lepszy stan skóry należy unikać zbyt gorących kąpieli, ponieważ gorąca woda potrafi znacznie przesuszyć skórę, co sprzyja podrażnieniom oraz uczuciu ściągnięcia i pieczenia skóry. Wybierając kosmetyki do mycia ciała, zwróćmy uwagę czy preparat ma właściwości nawilżające oraz zmiękczające skórę. Dużą rolę odgrywa również zapach, który pozostanie na ciele przez wiele godzin.

Warto dodatkowo 1 bądź 2 razy w tygodniu wykonać delikatny peeling skóry, który pomoże oczyścić zanieczyszczone pory, usunąć martwy naskórek oraz wygładzić strukturę skóry.
Na zakończenie kąpieli, aby zakończyć cały proces pielęgnacyjny należy nałożyć balsam. Balsam pozwala uzupełnić ubytki w warstwie hydrolipidowej skóry.

Zadbaj o stopy

Stopy są bardzo często pomijaną częścią ciała. Aby utrzymać ich estetyczny wygląd i dobry stan należy codziennie stosować krem nawilżający, przeznaczony do skóry stóp. Dzięki nawilżeniu skóra będzie bardziej elastyczna i bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Aby krem lepiej działał, raz w miesiącu należy wykonać profesjonalny zabieg lub raz w tygodniu stosować peeling w zaciszu domowym.

Przeczytaj też: Pielęgnacja włosów dziecka

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ