Wydajne drukowanie i skanowanie dzięki urządzeniom wielofunkcyjnym

Nie ma nic bardziej irytującego niż przymus drukowania albo skanowania ważnych dokumentów poza domem lub biurem. Jeden czy dwa nie sprawiają jeszcze trudności, ale wielokrotne spacery do najbliższego punktu ksero mogą już wydać się męczące. Dla osób, które często wykorzystują skaner i drukarkę, atrakcyjnym rozwiązaniem może być więc urządzenie wielofunkcyjne, które zapewnia obie te funkcje – a często także kilka dodatkowych.

Dlaczego warto wybrać urządzenie wielofunkcyjne?

Przede wszystkim zapewnia ono możliwość wykonywania wszystkich czynności biurowych na jednym sprzęcie, który zajmuje stosunkowo niewiele miejsca. A przynajmniej mniej, niż gdyby trzeba było kupować dwa oddzielne urządzenia. Co więcej, zakup jednego urządzenia zapewnia oszczędność pieniędzy, w porównaniu do wydatków poniesionych na kilka.

Urządzenia wielofunkcyjne doskonale sprawdzają się zarówno w domach, jak i w biurach. Ich trzy zasadnicze funkcje to skanowanie, drukowanie oraz kserowanie. To ostatnie jest szczególnie przydatne, kiedy nie mamy ochoty na ustawiczne włączanie komputera tylko po to, aby skopiować pojedynczą kartkę.

Wiele bardziej zaawansowanych urządzeń zapewnia także możliwość faksowania dokumentów. Jest to jednak funkcja, która przyda się głównie w biurach.

Atramentowe czy laserowe?

Kolejnym pytaniem, jakie można zadać sobie podczas dokonywania zakupu, jest wybór pomiędzy urządzeniem atramentowym i laserowym.

Pierwsze z nich najlepiej sprawdzi się w domu, gdzie ilość skanowanych i drukowanych materiałów jest stosunkowo ograniczona. Urządzenia atramentowe są nieco tańsze, a zapewniają dobrą jakość wydruku, zarówno w przypadku dokumentów, jak też zdjęć.

Z kolei urządzenia laserowe kosztują więcej, ale w zamian oferują szybki i wydajny wydruk najwyższej jakości. Doskonale sprawdzają się w przypadku dużej liczby wydruków, zarówno tekstu, jak i ilustracji czy wykresów. Dzięki tym cechom są chętnie wybierane do biur, gdzie przetwarzana jest znacząca liczba dokumentów, a zarazem wymagany jest ich idealny wygląd.

Polecane urządzenie wielofunkcyjne

Na rynku dostępna jest szeroka gama urządzeń, przeznaczonych do pracy w domu i biurze. Według nas na uwagę w szczególności zasługują dwa z nich.

Pierwsze polecane urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe to HP Color LaserJet Pro MFP M180n, które posiada funkcje skanera, drukarki i kopiarki. Zalecana miesięczna ilość wydruków sięga od 150 do 1500 stron, dzięki czemu urządzenie znajdzie zastosowanie zarówno w małych biurach, jak i w domach osób, które drukują dużo materiałów.

Urządzeniem typowo przeznaczonym do dużych biur jest natomiast HP LaserJet Enterprise Color Flow MFP M680z. Ma możliwość skanowania, drukowania, kserowania oraz faksowania. W jego przypadku zalecana minimalna miesięczna ilość wydruków to 3000-17000 stron. Posiada przy tym duże podajniki papieru i umiejętność wydajnego, szybkiego wydruku (do 43 str/min).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ