Pielęgnacja cienkich włosów

Cienkie włosy stanowią kompleks posiadających je kobiet – trudne do ułożenia oraz wyjątkowo podatne na czynniki zewnętrzne bywają kłopotliwym aspektem urody. Jednak pamiętając o pewnych zasadach odnoszących się do pielęgnacji cienkich włosów, można zapewnić im zdrowy i atrakcyjny wygląd.

Kosmetyki do cienkich włosów

Wybór odpowiednich kosmetyków jest równie istotny. Szampony i odżywki zapobiegające wypadaniu włosów oraz zwiększające ich objętość staną się podstawowym zakupem osób cechujących się cienkimi włosami. Ich unikalna formuła może okazać się wyjątkowo skuteczna i przynosząca widoczne efekty.

Mycie cienkich włosów

Podczas zabiegów pielęgnacyjnych w odniesieniu do włosów cienkich należy zachować szczególną ostrożność – są one bowiem podatne na uszkodzenia oraz wyjątkowo wrażliwe.
Preparaty stosowane do mycia i odżywiania kosmyków nie powinny być nakładane bezpośrednio na włosy – stają się wtedy zbyt obciążające, powodując łupież i przetłuszczanie się włosów.
Ponadto warto używać wody w temperaturze ciepłej i letniej, gdyż zbyt gorący strumień uszkadza włosy, powodując ich wypadanie.

Suszenie bezpieczne dla włosów

W tym aspekcie zbyt wysoka temperatura również nie jest korzystna dla włosów – uszkadza je i łamie oraz powoduje przegrzanie. Z tego względu suszenie włosów należy wykonywać letnim i delikatnym powiewem suszarki, zachowując odpowiednią odległość od włosów – bezpieczne jest suszenie włosów z odległości dwudziestu centymetrów.

Cienkie włosy – domowe sposoby

Znane i potwierdzone domowe sposoby na wzmocnienie i regenerację włosów stosowane są od dawna. Wśród nich najbardziej popularnym okazuje się olejek rycynowy – jego zbawienny wpływ na kondycję cebulek i włosów wydaje się nieoceniony.
Ponadto warto podczas kąpieli włosów wykonać samodzielny masaż skóry głowy, który poprawi jej ukrwienie i zmobilizuje cebulki do bardziej intensywnej pracy. Można podczas masażu wcierać w skórę głowy ziołowe ekstrakty, które dodatkowo wpłyną na wygląd i zdrowie włosów.

Reasumując, cienkie włosy poddawane odpowiedniej pielęgnacji mogą wyglądać atrakcyjnie i zdrowo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ