Projektowanie koszulki z własnym nadrukiem – poradnik dla początkującego

Planujesz zaprojektować koszulki z własnym nadrukiem? W takim razie koniecznie weź sobie do serca te 10 wskazówek. Dzięki nim tworzysz piękny wzór, którzy utrzyma się na odzieży mimo wielu prań. Sprawdź nasze porady.

Wiele badań wskazuje, że pokolenie Millenialsów – zwane inaczej generacją Y – cechuje duża potrzeba autoekspresji. Należysz do ich grona? W takim razie samodzielne zaprojektowane koszulki z własnym napisem okaże się świetnym sposobem na wyrażenie swojej osobowości. Stworzenie własnego t-shirtu jest prostsze niż myślisz. Ważne jednak, aby zadbać o kilka szczegółów, które zadecydują o powodzeniu całego przedsięwzięcia. Jakich? O tym poniżej.

Wymyślasz koszulki z własnym nadrukiem? Daj sobie czas na wymyślenie nadruku

Najlepsze nadruki na koszulkach to te, których wymyślenie zajmuje trochę czasu. Aby Twój projekt był dopracowany w każdym calu, nie kończ go w jeden wieczór. Daj sobie czas, aby spojrzeć na niego świeżym okiem – być może przez noc wpadniesz na pomysł, który wzbogaci nadruk lub zauważysz niedostrzeżone do tej pory niedociągnięcia?

komputer

Sprawdź nadruki na koszulkach, zanim je zamówisz

Niestety, wiele pomysłów prezentuje się dobrze tylko na papierze. Aby mieć pewność, że Twój projekt nie jest jednym z nich, koniecznie sprawdź wcześniej, jak będzie wyglądał na koszulce. Jeśli potrafisz obsługiwać programy graficzne, doskonałym rozwiązaniem okaże się stworzenie tzw. mock-upu, czyli nałożenie grafiki na zdjęcie przedstawiające koszulkę podobną do tej, którą masz zamiar ozdobić. Jeśli jednak obróbka grafiki to dla Ciebie wiedza tajemna, możesz użyć prostego w obsłudze edytora udostępnianego przez jedną z internetowych drukarni. Bez problemu wprowadzisz do niego przygotowaną grafikę i sprawdzisz, jak twój projekt koszulki z własnym nadrukiem wytrzymuje zderzenie z rzeczywistością.

Pamiętaj – w przypadku koszulki z własnym nadrukiem lepsze jest wrogiem dobrego

Przywiązanie do detalu to bardzo pożądana cecha, nie pozwól jednak, aby Twój projekt zatracił swój charakter przez dodanie zbyt wielu szczegółów. Najlepszy efekt osiągniesz, stawiając na prostotę. W przypadku koszulki z własnym napisem, świetnie sprawdzi się czytelny font bezszeryfowy. Z kolei nadruki graficzne warto tworzyć w taki sposób, aby żadna część projektu nie odciągała uwagi od jego głównego elementu.

Wybierz kolor koszulki, który dopełni cały projekt

koszulki

Nadruki na koszulkach nie zrobią na nikim wrażenia, jeśli przedstawi się je na niewłaściwym tle. Na szczęście nie musisz już wybierać pomiędzy bielą, czernią a odcieniami szarości – w sklepach znajdziesz mnóstwo kolorów t-shirtów, dzięki czemu będziesz mieć szansę dobrać ten, który idealnie zgra się z kolorystyką nadruku lub napisu. Świetnym i nieszablonowym połączeniem barw jest na przykład fiolet i żółć czy szary i pomarańczowy. W internecie istnieje również szereg stron i programów, które pomagają stworzyć harmonijną paletę kolorystyczną. Najbardziej znane z nich to ColoRotate, COLOURlovers czy na przykład kulers. 

Sprawdź, która firma oferuje najtańsze i najlepsze koszulki z własnym nadrukiem

Kiedy skończysz już pracę nad projektem i wybierzesz interesujący cię kolor t-shirtu, pora na znalezienie firmy, która nanosi nadruki na koszulkach lub zająć się tym zadaniem samodzielnie. Niestety, nadruki wykonywane w domu cechuje mniejsza trwałość i słabsza jakość grafiki. Dla lepszego efektu warto więc zainwestować w usługi profesjonalistów.

Na co zwrócić uwagę, zanim powierzysz komuś swoje pieniądze? Przede wszystkim gramaturę oferowanych koszulek, technikę nadruku i opinie innych klientów. Najkorzystniejszym finansowo rozwiązaniem okaże się drukarnia internetowa – szczególnie, jeśli planujesz stworzenie większej ilości koszulek – na przykład na wieczór panieński czy zlot fan clubu ulubionego zespołu. Niektóre firmy przygotowujące koszulki z własnym napisem lub nadrukiem oferują atrakcyjne rabaty przy większym zamówieniu, co znacznie zmniejsza ponoszone przez ciebie koszty.

Więcej informacji na temat profesjonalnie przygotowanych koszulek z nadrukiem znajdziesz na stronie: https://ideashirt.pl/

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ