Każdy z nas na pewno choć raz zastanawiał się, jak by to było posiedzieć sobie we własnym ogrodzie. Jedni wcale nie chcą mieć owego ogrodu, innych najzwyczajniej na świecie nie stać na dom z ogrodem. Jednak nie popadając w pesymizm, skupmy się na tym, od czego po prostu należy zacząć.

Najpierw zanim zabierzemy się za projektowanie naszego wymarzonego ogrodu, zastanówmy się, jakie mamy potrzeby, możliwości, również te finansowe, no i oczywiście, jakie są nasze marzenia oraz wyobrażenia o naszym skrawku ziemi.
Prace zacznijmy od odpowiedniego przygotowania terenu. Jeśli dopiero wybudowaliśmy dom, to musimy posprzątać po budowie, pozbyć się wszystkich zbędnych przedmiotów. Pamiętać też musimy o usunięciu chwastów i ich korzeni, gdyż mogą one ponownie wyrastać wśród naszych ślicznych kwiatów.
Koniecznie musimy przemyśleć jak ma wyglądać nasz ogród. Nie wystarczy powiedzieć, że chcemy ścieżkę, grządki i tyle. Projektowanie ogrodu jest bardziej złożone. Musimy mieć na uwadze, jakie jest ukształtowanie terenu, gdzie chcemy postawić altanę, czy chcemy zakładać różnego rodzaju instalacje, np. elektryczne bądź nawadniające. Trzeba przygotować choćby szkic tego, jak będzie to wszystko wyglądało.
Przystępując już do pracy musimy przygotować podłoże. Należy nawieźć dobrej jakości ziemi, wysypać próchnicę w miejscach sadzenia roślin. Warto zainstalować system nawadniający, chyba najlepszym rozwiązaniem będzie system automatyczny, bo zwłaszcza w czasie upałów ręczne podlewanie ogrodu zajmować nam będzie dużo czasu.
Tak więc słowem podsumowania. Posiadanie ogrodu to może i pracochłonna i czasochłonna inwestycja, ale wszystko to wynagrodzą nam popołudnia w hamaku w cieniu drzew oraz wśród kwiatów, kwitnących we wszystkich kolorach tęczy.

pozaistyl.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ