Nie bez powodu mówi się, iż cera jest odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia oraz trybu życia. Różnego rodzaju zaniedbania są natychmiast zauważalne, jeśli chodzi o stan naszej cery. Niewłaściwa pielęgnacja, niedobór snu, czy też zła dieta mają negatywny wpływ na naszą cerę i są zauważalne. Jednak zdrowy tryb życia oraz odpowiednia pielęgnacja w znacznym stopniu sprzyjają cerze, dzięki temu jest ona zdrowa, promienna, zadbana.

Jesień to szczególnie trudny czas, pogoda jest bowiem niesprzyjająca, a regularne przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach nie wpływa zbyt dobrze na stan naszej cery. Dlatego też w tym czasie, kiedy nasza cera jest szczególnie narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych powinniśmy o nią zadbać szczególnie.

Przede wszystkim należy ją odpowiednio nawilżać i natłuszczać. Dobrze nawilżona i nawodniona cera jest zdecydowanie bardziej odporna na wszystko, a także wygląda na zdrową i zadbaną. Nie musimy się wówczas borykać z nieestetycznymi i uciążliwymi suchymi skórkami, które są bardzo widoczne, kiedy mamy makijaż.

Równie ważne jest odpowiednie natłuszczanie, gdyż specjalna powłoka na naszej cerze sprawia, że jest ona mniej podatna na działanie czynników zewnętrznych, a także oczywiście jest lepiej odżywiona i zabezpieczona. Jeśli dużo czasu przebywamy w miejscu, gdzie jest suche powietrze, warto zainwestować porządny krem odżywczo-natłuszczający, który będzie odpowiednio dbał o cerę, zabezpieczał ją, a także pielęgnował.

Jesień to również czas, kiedy nasza skóra jest w minimalnym stopniu narażona na działanie promieni słonecznych, dlatego też można z tego skorzystać i poddać się zabiegom odmładzającym i upiększającym, jak na przykład zabieg oczyszczania twarzy, taki jak mikrodermabrazja.

Żadna pora roku nie będzie miała negatywnego wpływu na stan naszej cery, pod warunkiem, że będziemy o nią odpowiednio dbać. Warto zatem znać podstawowe zasady jesiennej pielęgnacji, aby cieszyć się piękną i nieskazitelną cerą przez cały rok.

icotam.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ