Makijaż optycznie powiększający oczy

Makijaż stanowi sposób na zatuszowanie niedoskonałości występujących w obrębie twarzy, jak również podkreślenie atutów i mocnych stron każdej kobiety. Oczy stanowią element mogący stać się wyjątkową ozdobą twarzy, a odpowiednio pomalowane wywołują hipnotyzujący oraz zwracający uwagę efekt.

Zabiegi przygotowawcze

Przed rozpoczęciem malowania, konieczne jest odpowiednie przygotowanie twarzy do makijażu – jej dokładne oczyszczenie ułatwi wchłonięcie podkładu oraz zapewni jego lepsze utrzymanie się na twarzy.
Dobrą propozycją może okazać się zastosowanie specjalnej bazy na powieki oraz podkładu – na tak przygotowaną twarz oraz oczy, można rozpocząć nakładanie makijażu.

Niezbędne akcesoria

Przygotowując się do wykonania makijażu powiększającego optycznie oczy warto wyposażyć się w odpowiednie przybory – z pewnością przydatna będzie zalotka, czyli przyrząd do podkręcania rzęs. Niezbędne okaże się także posiadanie cieni do powiek – w odcieniu ciemnym oraz jasnym, jak również ciemnej kredki do oczu. Tusz do rzęs wydaje się oczywistym elementem zestawienia potrzebnego do wykonania makijażu oczu.

Kocie oczy – optyczny efekt powiększenia

Uzyskanie efektu hipnotyzującego spojrzenia, które wywoła pociągające wrażenie wymaga kompetentnego wykonania makijażu, podczas którego w odpowiedniej kolejności nakładane są kolejne jego elementy.
Pierwszym krokiem jest nałożenie na powieki kremowego cienia do powiek w cielistym odcieniu. Następnie wewnętrzne kąciki oczu należy pomalować jasnym cieniem do powiek. Kluczowe w uzyskaniu głębokiego spojrzenia jest użycie ciemnego cienia, którym należy pomalować powiekę rozpoczynając od jej zewnętrznej strony, kończąc mniej więcej w połowie oka. Następnym krokiem jest namalowanie czarnej kreski wzdłuż rzęs – powinna zaczynać się nieco dalej niż kącik oka oraz zwiększać swą szerokość wraz z oddalaniem się w zewnętrzną stronę powieki.
Etapem wpływającym na uzyskanie efektu podkręconych rzęs jest użycie zalotki – warto pamiętać, że powinna być ona użyta przed nałożeniem tuszu do rzęs oraz lekko podgrzana. Na koniec rzęsy należy pomalować tuszem i makijaż jest gotowy.

Wykonując podobne zabiegi po raz pierwszy, warto zapewnić sobie spokój oraz większą ilość czasu – początkowo może wydawać się trudne zrobić perfekcyjny makijaż, jednak praktyka sprawi, że każda z pań będzie umiała go wykonać bez problemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ