Żółty w modzie

Odważne oraz żywe kolory mogą stać się orzeźwiającym powiewem w każdej stylizacji – warto zastanowić się nad wprowadzeniem żółtego do swojej garderoby, gdyż barwa ta cechuje się energetycznym i rozświetlającym oddziaływaniem.

Uniwersalność koloru żółtego

Jako kolor pasujący do większości barw, żółty może być łączony z wieloma kolorami, stając się ich ożywieniem. Jednak w odniesieniu do każdego z kolorów, żółty będzie wywoływał inny efekt.
W połączeniu z niebieskim, zielonym oraz czerwonym, żółty prezentuje się radośnie i wyraziście. Z kolei w zestawieniu z pastelowymi barwami, żółty staje się bardziej subtelny. Kawowe i brązowe odcienie zdominują żółty kolor, sprawiając że stanie się on tłem i bazą dla pozostałych elementów stylizacji.

Odcienie żółtego – jaki wybrać?

Fundamentalną zasadą odnoszącą się do wyboru noszonych barw jest jej dopasowanie do rodzaju cery. Adekwatne dobranie kolorów w tym względzie jest kluczowe dla uzyskania atrakcyjnego efektu.
Osoby cechujące się jasną karnacją oraz blond włosami i jasnymi oczami unikają zazwyczaj żółtego w swojej garderobie – jak się okazuje, niepotrzebnie. Dla jasnej cery odpowiednie mogą okazać się pastelowe zestawienia z żółtym, w szczególności warto zadbać o obecność bieli.

Jasna karnacja w połączeniu z ciemnymi włosami oraz oczami dobrze będzie się prezentować w towarzystwie jasnego odcienia żółtego.
Najbardziej korzystne tło dla żółtego koloru stanowią ciemne włosy, szczególnie rude w połączeniu z zielonymi oczami – taki typ urody może śmiało eksperymentować z żółtym w swojej garderobie.

Żółty w garderobie

Jasny charakter żółtej barwy sprawia, że uwzględnienie jej w zestawieniach odzieżowych rozświetla całość garderoby, sprawiając promienne i radosne wrażenie.

Żółty może występować jako kolor głównych elementów odzieży – bluzek, kurtek, jak również płaszczy. Ponadto warto zastanowić się nad żółtymi dodatkami, które urozmaicą monotonne zestawienia, będąc ich wyrazistym uzupełnieniem.

Reasumując, warto dać się ponieść fantazji oraz pozwolić sobie na niestandardowe eksperymenty z żółtą barwą w swojej odzieży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ