Kopytka w godzinę

Kopytka to prawdziwe polskie danie. Są to kluski z ugotowanych, prasowanych ziemniaków. Oczywiście same ziemniaki nie zapewnią nam sukcesu. Powinniśmy przygotować także mąkę pszenną, jajko oraz sól.

Zatem jak się robi kopytka?
Zacznijmy od obrania ziemniaków. Potrzebujemy ich około kilograma, oczywiście kilograma, po obraniu. Kiedy już to zrobimy, nastawmy garnek z wodą, posólmy ją i można przejść do gotowania. Po 25 minutach odcedzamy ziemniaki i czekamy aż ostygną. Wtedy należy je rozgnieść za pomocą praski do ziemniaków. Ostudzone, rozgniecione ziemniaki przekładamy do miski i zaczynamy dodawanie pozostałych składników. Na pierwszy ogień w misce ląduje jajko, a zaraz po nim sól. Wszystko dokładnie mieszamy, by na koniec dodać mąki. Ile? Otóż to kwestia sporna, ale umówmy się, żeby było jej tyle, by ciasto nie kleiło się do rąk. Ciasto gotowe! Przystąpmy do formowania klusek. Uformujmy z ciasta długi wałek i tnijmy go na malutkie kawałki. Takie kopytka wrzucamy do osolonej i wrzącej wody. Czas gotowania wynosi tylko trzy minuty od momentu wypłynięcia kopytek na górę wody. Proste prawda? Warto pomyśleć o smakowitych dodatkach do naszych klusek. Świetną propozycją będzie zeszklona cebulka z dodatkiem podsmażonego boczku wędzonego. Do tych dwóch składników dodajemy kopytka i smażymy, aż całość nabierze rumianego koloru, a smaki będą miały szansę połączyć się w spójną całość.

Polska kuchnia to skarbnica prostych i wyjątkowych w smaku przepisów. Kopytka są jednym z nich Jeśli zastanawiasz się, jak się robi kopytka, powyżej znajdziesz wspaniały i prost przepis. Jeśli brak Ci pomysłu na jutrzejszy obiad, może wykorzystasz przepis na kluski? To proste danie może podbić serca i podniebienia Twoich bliskich. Wykaż się już dziś i przystąp do gotowania tej smacznej i łatwej potrawy. Robienie kopytek nigdy nie było takie trudne. Zacznij i Ty! Gwarantuję zagoszczenie kopytek w Twoim ulubionym menu obiadowym, a także zagoszczenie ich w Twoim sercu na dłuższy okres czasu. Do dzieła!

tubator.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCiśnienie
Następny artykułGorączka u dziecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ