Ciśnienie

Coraz więcej osób w naszym społeczeństwie, ma problem z ciśnieniem. Zwykle jest ono zbyt wysokie i trzeba brać leki, na jego obniżenie. Dużym problemem jest również ciśnienie za niskie, na które pomaga niewiele domowych sposobów. Ktoś może powiedzieć, że kawa je reguluje. Tak, ale kawa ma działanie bardzo krótkotrwałe. Kofeina zawarta w napoju, który tak bardzo lubimy, działa na krótko. Są osoby, które bez problemu po nią zasypiają. Świadczy to o tym, że jej moc jest mocno przereklamowana.

Jakie jest prawidłowe ciśnienie? Wiele zależy od czynników indywidualnych. Każdy z nas jest inny i potrzebuje innych bodźców. O prawidłowym ciśnieniu mówimy wtedy, kiedy wynosi ono około 120/80. Delikatne rozbieżności, mogą się pojawiać i nie ma w tym nic dziwnego. Warto obserwować swoje ciało i reagować na sygnały, które nam wysyła. Nie zawsze od razu trzeba lecieć do lekarza, ale można domowymi środkami ciśnienie regulować. Pomocne może się okazać włączenie do diety czosnku.

Prawidłowe ciśnienie to powód do zadowolenia, jeśli nie odczuwamy negatywnych objawów, nie trzeba się przesadnie stresować.
Niektórzy bardzo lubią chodzić do lekarza, który przepisuje leki. Warto jednak najpierw znaleźć przyczyny swoich dolegliwości. nie każdy lekarz ma czas ich szukać, dlatego trzeba zadbać o siebie samodzielnie ii nie oczekiwać, ze środowisko medyczne, kompleksowo o nas się zatroszczy,. Byłyby na to szansę gdyby było w kraju więcej lekarzy i mniej chorych ludzi. Realia jednak są inne i lekarze mają mało czasu na pacjenta. Tym bardziej, że muszą prowadzić czasochłonną biurokrację. Wiele pracy pielęgniarek również opiera się na zapisywaniu w dokumentach informacji i pracy na komputerze. Jest to paradoks, ale jako zwykli ludzie niewiele możemy z tym zrobić.

Dobrze jest więc samemu pilnować prawidłowego ciśnienia, nie stresować się, wieść w miarę spokojne życie. Nie należy również przesadzać z używkami, takimi jak alkohol i papierosy, ponieważ negatywnie odbijają się one na zdrowiu i samopoczuciu

mydlanyraj.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ