Jakie śruby ze stali nierdzewnych są najczęściej stosowane?

Gdzie znaleźć odpowiedniej jakości śruby ze stali nierdzewnej? Na rynku nie brakuje różnych opcji. Są bowiem różne sklepy z tym asortymentem. Można też wybrać produkty bezpośrednio od producenta itp. Dlaczego jednak ludzie decydują się na takie rozwiązanie? Czym charakteryzują się produkty tego typu? Jakie z nich są nierzadko stosowane?

Dlaczego takie śruby są często stosowane?

Co powoduje, że elementy tego typu nie narzekają na brak zwolenników? Warto tutaj wspomnieć o głównym materiale. Stal nierdzewna to grupa stopów stali o obniżonej zawartości węgla. Ten składnik jest obecny co najwyżej w zawartości 1,2%. Poza tym mamy tutaj przynajmniej 10,5% chromu. Chrom zawarty w stali reaguje z tlenem. Powoduje to powstanie cienkiej, trwałej i jednocześnie niewidocznej warstwy tlenku chromu. Jest ona naprawdę odporna na korozję. Warstwa ta ma zdolność do samoczynnego odbudowywania się w momencie uszkodzeń przez różne wpływy zewnętrzne. Ponadto jest pasywna. To oznacza, że nie reaguje z innymi substancjami. Odporność na korozję to tylko jedno z zalet. Poza tym trzeba wyróżnić takie walory, jak żarowytrzymałość, ładny wygląd, łatwość w czyszczeniu, prostą obróbkę czy możliwości recyklingu. Stal nierdzewna cechuje się również korzystnym stosunkiem wytrzymałości do wagi. Biorąc te wszystkie aspekty pod uwagę, chyba nie może zaskakiwać, że elementy tego typu są tak często stosowane przez ludzi w wielu branżach.

Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem

Między innymi nierzadko wykorzystywane są śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem. Czym charakteryzują się elementy tego typu? Posiadają one oznaczenia DIN 603, ISO 8677 czy PN 82406. Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem (zamkowe) mają metryczny rodzaj gwintu. Występują w następujących klasach wytrzymałości: 4.6, 4.8 i 8.8. Elementy tego typu są wykonywane na przykład ze stali nierdzewnej A2. Jaką mamy tutaj powłokę? Jest kilka dostępnych wariantów. W niektórych przypadkach śruby nie mają żadnej powłoki. Stosuje się również ocynk galwaniczny czy ocynk ogniowy. Dostępny jest wariant uwzględniający też oksydowanie. To proces chemiczny, który polega na wytworzeniu warstwy czarnych tlenków. Skutecznie zabezpieczają one przed korozją. Dodatkowo nadają powierzchni czarnego, ozdobnego koloru. Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem są stosowane na przykład do połączeń konstrukcji drewnianych. Używa się ich również w aspekcie elementów narażonych na bezpośredni kontakt ze skórą. Mogą być wykorzystywane także do skręcania płotów, ławek czy elementów ogrodzeniowych.

Sprawdź aktualną ofertę firmy Stalmut na stalmut.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ