Jaką gitarę elektryczną wybrać na początek?Jaką gitarę elektryczną wybrać na początek?

Kto z nas chociaż przez chwile nie chciał zostać gwiazdą rocka? Z pewnością wiele osób marzyło o tym skrycie lub bardziej otwarcie. Ci, którzy postanowili wcielić ten plan w życie, muszą wyposażyć się w instrument i rozpocząć sumienną naukę gry. Najpopularniejsza w tym przypadku jest gitara elektryczna. No właśnie – jaką wybrać i czym kierować się podczas zakupu? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule i mamy nadzieję, że uda nam się nim zachęcić wszystkich młodych adeptów sztuki gry na gitarze elektrycznej do podjęcia próby bycia gwiazdą rocka.

Jaką gitarę wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele modeli gitary elektrycznej, które wytwarzane są przez różnych producentów. Oczywiście jak w każdej branży uda się wyróżnić tych cieszących się większą renomą. Niestety jak to bywa w każdym takim przypadku, im bardziej znana marka, tym droższe instrumenty. Jeżeli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę, może lepsza będzie tańsza gitara elektryczna. Będziemy mogli sprawdzić, czy ta pasja rzeczywiście nam się podoba. Kolejny fakt przemawiający za zakupem gitary z niższej półki jest to, że do nauki podstaw nie potrzebujemy nie wiadomo jakich wymagań sprzętowych i technicznych.

Co jeszcze zakupić?

Pamiętajmy, że zakup gitary elektrycznej to nie wszystko. W tym przypadku ważny będzie również piec gitarowy, czyli głośnik, który będzie umożliwiał generowanie dźwięku. Gitara podłączona jest do wzmacniacza za pomocą specjalnego kabla (najczęściej typu jack to jack). Warto również wyposażyć się w kostkę do gry, zwaną popularnie piórkiem. Jeżeli już będziemy mieli cały sprzęt, nie pozostało nam nic innego jak rozpocząć naukę.

Jak rozpocząć naukę gry?

Sposobów edukacji gry mamy kilka. Najrozsądniej będzie zapisać się do szkoły muzycznej lub wynająć lekcje u prywatnego nauczyciela. Doświadczona osoba przedstawi nam podstawy oraz zada ćwiczenia do domu. Później pozostaje już tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. W tym miejscu warto wspomnieć, że gitara elektryczna to bardzo niewdzięczny instrument, który bezlitośnie uwydatnia wszelkie niedociągnięcia. To właśnie dlatego gra na nim nie jest łatwa, a nauka wymaga wielu godzin spędzonych na ćwiczeniach. Nie należy się jednak zniechęcać, ponieważ jeśli osiągnie się już pewien poziom, to gra zaczyna dawać bardzo wiele radości. Mamy nadzieję, że tym artykułem udało nam się zarówno podpowiedzieć jak rozpocząć przygodę z gitarą elektryczną oraz zachęcić wszystkich niezdecydowanych do podjęcia próby nauki gry.

Artykuł powstał we współpracy z https://riff.net.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ