cera naczynkowa

W obecnych czasach niedoskonałości skóry ma praktycznie każdy. Idealna skóra jest jędrna, gładka i dobrze napięta. Właściwie wpływa na czynniki atmosferyczne, bo jest tak nawilżona i odżywiona. Niewidoczne są na jej powierzchni rozszerzone naczynka krwionośne ani plamy barwnikowe. I są to jedne cechy skóry normalnej. Oraz taż jest szczególnie u dzieci do czasu pokwitania.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Obecnie coraz wiele osób ma problem z cerą naczyniową. Teleangiektazje (rozszerzone naczynka włosowate) potrafią powstawać przy każdym typie skóry. Niejednokrotnie łączą się na tle cery suchej i delikatnej. Skóra naczyniowa bardzo powszechnie wpływa na czynniki zewnętrzne długotrwałym zaczerwienieniem. Rumień powstaje na skutek gwałtownego kurczenia się i rozszerzania naczyń. Z biegiem czasu może się utrwalić i być na stałe. Zatem skórę naczyniową podczas pielęgnacji należy traktować jak niezwykle wrażliwą. W celu oczyszczenia skóry naczynkowej winni ograniczyć się do jednego preparatu. Najlepiej wybierać płyny micelarne. Dobrze oczyszczają powierzchnię skóry, i ich użycie nie wymaga późniejszego czyszczenia twarzy wodą z żelem czy stosowania toniku. Potrzebne są peelingi enzymatyczne, które powodują rozpuszczenie zrogowaciałego naskórka. Peelingów z ziarenkami się nie poleca, bo mechaniczne tarcie naskórka może spowodować rozdrażnienia. Kosmetyki i maski winnym być wartości wzmacniające i uszczelniające naczynka. Warto, żeby w ich składzie znajdowały się substancje, takie jak:
•witamina C,
•witamina K,
•ruta,
•wyciąg z kasztanowca,
•siarczan dekstranu,
•metylochalkon hesperydyny,
•mentol.

pielęgnacja cery wrażliwej skłonnej do zaczerwienienia

Pielęgnacja cery mieszanej

Jest powszechnie występującym wśród kobiet typem skóry. Kluczowe dla cery mieszanej jest to, że ma ona w sobie cechy skóry suchej i tłustej. Ma chęci do powstawania zaskórników i krostek, jak i do łuszczenia. Z tego celu pielęgnacja cery takiej jest dość trudna. Należałoby postępować z nią jak z dwoma rodzajami cery. Jednak ciężko wykorzystywać na raz dwa rozmaite z siebie środki kosmetyczne. Jest to dosyć absorbujące, a poza tym kosztowne. Zatem warto przestrzegać paru prostych zasad. Do mycia należy wykorzystywać delikatne żele oczyszczające. W przypadku dużej skłonności do łojotoku można wybierać toniki antyseptyczne. Gdy cera wykazuje jednak więcej cech skóry suchej, toniki powinny w sklepie mieć elementy nawilżające i zmniejszające. Do nawilżania skóry dobrze jest wykorzystywać kosmetyki o lekkiej formule. Dobrze nawodnią cerę, ale nie spowodują powstawania zaskórników. Peeling wykorzystywany raz w tygodniu dobrze oczyści i wygładzi skórę. Dodatkowo, w zależności od potrzeb, potrzebne jest wykorzystywanie masek o wartościach regenerujących, odżywczych i oczyszczających. Jeśli domowe sposoby pielęgnacji skóry składają się niewystarczające, warto pomyśleć o odwiedzeniu dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, żeby lekarz dobrał odpowiednie zabiegi medyczne oraz prawidłową pielęgnację skóry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ