kolor paznokci

Czerwony lakier

Symbol kobiecości. Szykowny na specjalne okazje w towarzystwie czerwonej szminki. Jednak czerwone paznokcie kochamy nosić bez powodu na okazje, ponieważ to kolor ponadczasowy oraz absolutny must have.

Ciemne lakiery do paznokci: od brązu do śliwki

Takie kolory pięknie podkreślają karnację dłoni (zwłaszcza brązy oraz fiolety). Takie paznokcie współgrają z mocniejszym makijażem oczu, np. smokey eyes, kreską. Gdy idzie o ubiór, wybieraj odcienie czekolady oraz śliwki.

Czarny lakier do paznokci

Niezwykle trendy, czarny lakier – najlepiej wygląda na krótkich paznokciach opiłowanych na kwadratowo. Idealny do ciemnych sukienek czy do total looku w ciepłych odcieniach.

Lakier z brokatem

Świetny na lato, szczególnie na topach. Pięknie składa się z opaloną skórą. Zimą sprawdzi się w czasie imprez karnawałowych. Uważaj natomiast, żeby stosować go tylko okazjonalnie.

barwa paznokci - jak dobrać idealną

Pierwszym etapem do idealnego dobrania lakieru do naszej skóry jest wskazanie jej głównego odcienia oraz temperatury. Dzięki temu sformułować można prostą zasadę, które lakiery są dla nas właściwe, a których powinnyśmy unikać. Barwa paznokci winna uzupełniać naturalny odcień skóry oraz sprawiać, iż wygląda ona zdrowo oraz atrakcyjnie. By dowiedzieć się, które kolory spełnią tenże cel, przeanalizuj, do której z czterech grup należysz.

Skóra niezwykle jasna

To karnacja charakteryzująca się niezwykle jasnym odcieniem o lekko beżowej barwie. Widać przez nią zielonkawe żyły, które w kontraście do skóry sprawiają, iż stanowi ona, pomimo swojej jasności, kolorystycznie ciepła. Pasują do niej kolory: złoto, brązy, rudości oraz nude w ciepłym odcieniu. Nie bój się również kontrastów oraz ciemnych barw, natomiast wybieraj te, jakie posiadają w sobie żółtawy pierwiastek.

Skóra porcelanowa

Odcień, który też jest bardzo jasny, jednak ma lekko różowy kolor. Szybko odpowiada na słońce, przez które się czerwieni. Widoczne, błękitne żyłki w zestawieniu z różowym odcieniem tworzą chłodną całość, do jakiej nie będą pasować żółtawe barwy.

Wybieraj: ciemne odcienie czerwieni oraz wszystkie kolory owoców jagodowych: malinowy, żurawinowy, jagodowy. Dobrym pomysłem są również róże, a nie niezwykle pastelowe. Przez nie kolor paznokci mógłby się zlać z twoją karnacją, przez co dłonie wyglądałyby na małe oraz nieatrakcyjne.

Skóra średnia

Gdy jesteś kłopot z określeniem odcienia skóry, może jest ona tylko „średnia”. Żyłki nie są precyzyjnie zielonkawe czy błękitne. Daleko ci do bycia posiadaczką skrajnie jasnej skóry, jednak nie jest ona i niezwykle śniada. Masz wielką łatwość opalania się oraz rzadko jesteś na poparzenia słoneczne. Zdecyduj się na: wyraziste oraz jaskrawe barwy. Dobrze będziesz wyglądać z intensywnie różowymi, pomarańczowymi lub czerwonymi paznokciami. Unikaj rudości oraz granatu. Służyć będą ciż także szarości, na przykład odcień betonu lub jasnoszary.

Skóra śniada

Gdy jesteś jej szczęśliwą posiadaczką, z pewnością o tym wiesz. Ciemna karnacja jest obiektem zazdrości koleżanek, zwłaszcza zimą, gdy wyglądasz jakbyś właśnie wróciła z wakacji. Jej dodatkową korzyścią jest kolorystyczna uniwersalność – do śniadej skóry pasuje większość odcieni oraz każda barwa. Jedynej, której powinnaś unikać to brąz zlewający się z twoją karnacją. Twoje ręce dobrze będą wyglądały z pastelowymi barwami, które w towarzystwie ciemnej oprawy będą przyciągać wzrok.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ