makijaż permanentny

makijaż permanentnyMakijaż permanentny stał się bardzo popularnym sposobem na szybką poprawę swojego wyglądu. Jeżeli zależy ci na tym, by jak najszybciej ukryć źle wykonany makijaż permanentny, możesz w tym celu wykorzystać kosmetyki kolorowe silnie kryjące. Aby wybrać konkretną metodę i technikę należy wziąć pod uwagę:

  • czynniki anatomiczne
  • kolor pigmentu
  • głębokość umiejscowienia pigmentu
  • kształt wykonanego makijażu
  • miejsce w którym jest makijaż permanentny do usunięcia / skorygowania

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny nie maluje, lecz bardzo naturalnie podkreśla rysy, stąd niezwykle istotne jest dobranie barwników w taki sposób, aby były jak najbardziej zbliżone do koloru naturalnego. Jest to tzw. tatuaż skóry polegający na wzmocnieniu barwy ust, brwi oraz zarysu oczu. Różnica polega na głębokości podania barwnika do skóry. W obu przypadkach jest to skóra właściwa, ale makijaż permanentny powinien być umieszczony w jej bardziej powierzchniowych warstwach.

USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO – METODY

PREPARAT DO USUWANIA MAKIJAŻU PERMANENTNEGO- preparat wprowadzany jest w górne warstwy naskórka, gdzie absorbowany jest przez pigmentowane komórki naskórka. Wskutek działania preparatu następuje zmiękczenie barwnika, który stopniowo się kumuluje i wydostaje wraz z preparatem na powierzchnię skóry w postaci strupków.

LASEROWE USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO- laser rozprasza barwnik na małe cząsteczki. Mówiąc bardziej szczegółowo, energia światła laserowego, emitowanego przez głowicę, zostaje pochłonięta przez pigment tworzący makijaż. Impuls trwający nanosekundy i skoncentrowana energia rozbija barwnik na drobne cząsteczki, skutecznie go usuwając spod powierzchni skóry.

Jak usunąć makijaż permanentny brwi

Źle nałożony pigment może być pokryty pigmentem w kolorze cielistym. Obecnie w celu skorygowania błędów makijażu permanentnego medycyna wykorzystuje działanie światła lasera. Zabiegi te wykonywane są przez wykwalifikowanego terapeutę. Laser powoduje emisję potężnego impulsu światła, który powoduje stopniowe rozłożenie barwnika pod skórą. Po wykonaniu kilku sesji można znacznie zredukować makijaż permanentny. Niestety zabieg ten jest dosyć bolesny i może powodować skutki uboczne, takie jak obrzęk i powstawanie pęcherzy.

ZABIEGI NAPRAWCZE

Wykonywane są unikalną metodą Line Recovery „RIWO”. Efekt końcowy zabiegów korekcyjnych polega na tym, że nieprawidłowy makijaż stopniowo rozjaśnia się, a w jego miejsce  pojawia się nowy o poprawionym, właściwym kształcie i kolorze.

[Głosów:31    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ