Fryzura męska krótka

Fryzura męska krótkaKlasyczne męskie cięcie to krótsze włosy po bokach i z tyłu głowy, a dłuższe na górze. Teraz, najmodniejsza jest duża różnica pomiędzy tymi długościami. Ten typ uczesania jest jednocześnie elegancki i stosowny na różnorakie okazji, jak i efektowny i wywołujący wrażenie, że mężczyzna nie tylko dba o swój wygląd, ale też wie co jest modne.

Jak dobrać najlepszą męską krótką fryzurę

  • Fryzura męska krótka a kształt twarzy- Fryzury męskie krótkie z włosami o równych długościach pasują twarzom owalnym, szczupłym.
  • Taka sama długość- Dobrze sprawdza się u mężczyzn o ciekawej strukturze czy kolorze włosów.
  • Wygolone boki, dłuższa góra- to obecnie jedna z najbardziej modnych fryzur męskich, pozwala dobrać odpowiednią wersję niemal każdemu mężczyźnie.
  • Prawie na zero- tego typu męska fryzura krótka jest deklaracją przynależności do pewnej grupy, często o charakterze ideologicznym i przez wielu kojarzona jest negatywnie.

Najważniejsze, by strzyżenie było umiejętnie wykonane, wówczas ułożenie i stylizacja fryzury krótkiej nie będzie sprawiać panom problemów. Mężczyźni powinni dbać o swoje włosy stosując odpowiednie szampony i odżywki. Do układania służą specjalne produkty dla mężczyzn, takie jak żele, wosk, guma do włosów, pianki do stylizacji. Do krótkich włosów najlepszy będzie żel.

Przykładowe fryzury męskie krótkie

  • Miska- Fryzura ta składa się ze znacznie dłuższych włosów na górze głowy i krótszych dokoła niższych partii głowy, przy czym rozdział pomiędzy włosami długimi a krótkimi jest bardzo wyraźny.
  • Szczotka- W celu uzyskania tego typu fryzury, boki i tył są strzyżone krótko i regulowane, natomiast wszystkie włosy na górze głowy są strzyżone na tę samą długość, bez cieniowania.
  • Fryzura biznesmena- dotyczy włosów ze stożkowym cięciem boków i tyłu, z pozostawieniem włosów na czubku głowy w takiej długości, która umożliwiałaby wykonanie przedziałka, ewentualnie zaczesanie włosów z czoła do tyłu.
  • Cezar- włosy na czubku głowy są cięte warstwowo, do długości 1 lub 2 cali, przód jest zaczesywany do przodu w postaci niewielkich ząbków, układających się w grzywkę.
  • Cięcie warstwowe dotyczy fryzur, w których różne partie fryzury są różnej długości. Warstwy te mogą być cieniowane i wówczas poszczególne długości gładko przechodzą w inne, albo pozostawione bez cieniowania, co daje efekt schodkowany, bardziej nowoczesny.
  • Pompadour to rodzajowa nazwa fryzur, w których włosy z czoła są noszone zaczesane do tyłu. Fryzury takie mogą być zarówno bardzo długie, jak i bardzo krótkie w swojej górnej części.
[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ