ręczniki

Jak najlepiej prać ręczniki, aby były miękkie i puszyste jak po ich zakupieniu? Pranie ręczników w wysokich temperaturach na pewno zabija bakterie, niestety sprawia, że tracą swoją miękkość i puszystość, a zaczynają drapać . Do prania ręczników lepiej jest użyć płynu do prania niż proszku. Sprawi on, że będą one bardziej delikatne.

Niewłaściwe pranie ręczników sprawia, że zamiast chłonąć wodę, przesuwają ją po ciele.Jak zatem go prać go odpowiednio? 

Wygotowywanie ręczników – czy to dobra metoda

Wygotowywanie ręczników to stary, ale korzystny i dobry sposób na to, by skutecznie pozbawić ich bakterii. Stale wilgotne ręczniki to doskonałe miejsce do gromadzenia się grzybów, bakterii oraz drobnoustrojów chorobotwórczych. Ważne jest, aby przed pierwszym użyciem ręcznika poprzednio uprać go w pralce.

Przeczytaj też: http://ortopedycznie.pl/domowe-sposoby-na-kaszel/

Najskuteczniej aby się ich pozbyć trzeba uprać je w wysokiej temperaturze. W niektórych pralkach jest możliwość prania nawet w t 90 stopni Celsjusza, dlatego dużo ludzi decyduje się na tą opcję w przypadku prania ręczników.

Niestety wygotowywanie ręczników i pranie ich w ekstremalnie wysokiej temperaturze ma sens jedynie w hotelach lub w szpitalach. W domu, takie pranie sprawi, że ręczniki szybko stracą swoją miękkość.

W jakiej temperaturze prać ręczniki?

Ręczniki powinniśmy prać w temperaturze od 40 do 60 stopni Celsjusza. Zalecane jest jednak 60 stopni. Ręczniki pierzemy osobno, czyli do bębna pralki należy załadować same ręczniki nie dodając ubrań.

Po upraniu warto wysuszyć ręczniki w suszarce bębnowej jest to właśnie suszenie w wysokiej temperaturze zapewni wysoki poziom higieny. Możemy wysuszyć ręczniki również na grzejnikach lub w słońcu. 

Źródło: https://warszawskisznyt.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ