Od czego zacząć projektowanie niepowtarzalnego etui

Szybki rozwój cyfrowych technik drukarskich zapewnił możliwość nanoszenia wysokiej jakości nadruków na różne rodzaje powierzchni, w tym na powierzchnie sylikonowych pokrowców do telefonów. Dzięki nowym technologiom projektowanie etui zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż dawniej, a za sprawą intuicyjnych narzędzi, taki projekt bez problemu wykona każdy użytkownik telefonu.

Wybór odpowiedniego zdjęcia – motywu graficznego

Zanim zabierzemy się za projektowanie etui, powinniśmy zastanowić się nad wyborem grafiki lub zdjęcia odpowiadającego naszym indywidualnym zainteresowaniom. Zwykle możemy posiłkować się gotowym katalogiem grafik podzielonych na wiele różnych kategorii. Korzystając z takiego katalogu, mamy dostęp do tysięcy atrakcyjnych motywów graficznych. Po wybraniu określonego zdjęcia/grafiki możemy zająć się jego dalszą obróbką. Taką grafikę możemy dowolnie przyciąć, podzielić lub wyskalować w ten sposób, by zajmowała jedynie fragment powierzchni etui. Zaprojektowanie pokrowca z gotowej grafiki zajmuje niewiele czasu i jest wyjątkowo proste. Jeśli jednak zależy nam na głębszej personalizacji etui, zamiast gotowej grafiki do jego zdobienia możemy wykorzystać własnoręcznie wykonaną fotografię. Ciekawym pomysłem na spersonalizowany pokrowiec może być jego ozdobienie pamiątkowym zdjęciem z wakacji, fotografią rodzinną czy zdjęciem domowego zwierzaka.

Skalowanie i dalsza personalizacja

Jeśli zdecydowaliśmy się na wybór własnej fotografii, możemy ją dowolnie przyciąć, tak by na powierzchni etui wyeksponować jej wybrane fragmenty. Skalowanie zdjęcia do formatu pokrowca wykonywane jest automatycznie i użytkownik nie musi martwić się o techniczne aspekty tego procesu. Zdjęcie można pociąć na kawałki, rozciągnąć na całe etui lub zadrukować nim jedynie wybranym fragment sylikonowego pokrowca. Samodzielnie projektowanie etui pozwoli również na umieszczenie na nim własnego napisu. Użytkownik ma zwykle możliwość wyboru typu i rozmiaru czcionki, a także wskazania miejsca, w którym taki napis ma się pojawić. Ważnym elementem przy projektowaniu pokrowca jest również wybór koloru tła. Inaczej bowiem wyglądać będzie nadruk na etui transparentnym, a inaczej na czarnym lub kolorowym.

Samodzielne projektowanie etui może sprawić wiele satysfakcji. Dzięki temu, że jest to proces niezwykle szybki i niewymagający posiadania specjalnych umiejętności graficznych czy informatycznych, taki projekt może wykonać w zasadzie każdy. Wystarczy wybrać preferowany model etui, sięgnąć po gotowe zdjęcie lub wgrać własną fotografię, odpowiednio ją wyskalować, ewentualnie uzupełnić dodatkowym napisem i gotowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ