Glinka niebieska - właściwości

Glinka niebieska to nowość na rynku kosmetycznym. Stosowana jest najczęściej w formie maski, która jest nakładana na twarz. Słynie z pozytywnego działania na skórę. Może być stosowana zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie – jako roztwór do spożycia. Jakie właściwości posiada ten cenny surowiec?

Jakie właściwości i zastosowanie posiada glinka niebieska?

Glinka niebieska jest bogata w wiele korzystnych dla zdrowia składników. Między innymi żelazo, krzem, glin, sód, fosfor, wapń, potas czy magnez.

Glinka niebieska zaistniała w branży kosmetycznej ze względu na swoje właściwości regeneracyjne, oczyszczające i odżywcze. Regularne stosowanie maski z tego rodzaju glinki przyczynia się również do wyrównania kolorytu oraz odświeżenia cery.

Glinka niebieska posiada dodatkowo działanie tonizujące i przeciwzapalne, dzięki czemu polecana jest osobom, które borykają się z cerą trądzikową. Jej zaletą jest również wchłanianie toksyn oraz nadmiaru sebum z powierzchni skóry.

Przeczytaj też: http://www.otoli.pl/czym-jest-alun-jakie-ma-dzialanie/

Sposób użycia glinki niebieskiej

Glinka niebieska sprzedawana jest w postaci proszku, dzięki temu można ją stosować na różne sposoby. Na przykład takie jak:

  • maska na twarz – wystarczy połączyć glinkę z wodą, tak by powstała pasta. Maskę nakładamy na twarzy i odczekujemy około 20 minut, następnie zmywamy za pomocą ciepłej wody;
  • maska na ciało – przygotowanie jest takie samo, jak w przypadku maski na twarz. Różnica jest taka, że taką maskę można pozostawić na skórze nawet 30-40 minut;
  • okład lub kompres – należy zrobić gęstą pastę, z wody i glinki, a następnie nałożyć ją na obolałe miejsce. Dla uzyskania lepszego działania, należy owinąć to miejsce dodatkowo ciepłym i mokrym ręcznikiem i pozostawić na około godzinę;
  • maska na włosy – glinkę należy połączyć z wodą, konsystencja powinna wyjść dość zwarta, następnie należy dodać 1 żółtko jaja i wymieszać. Maskę należy trzymać na włosach przez 30 minut i zmyć letnią wodą;
  • roztwór do picia – szklankę należy wypełnić 200 ml wody mineralnej, następnie trzeba dodać około 1 łyżeczki glinki niebieskiej, wymieszać i wypić.

Źródło: https://www.manbel.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ