JAKA FRYZURA

 1. Twarz trójkątna. Polecane fryzury dla twarzy trójkątnej to grzywki na bok, włosy wycieniowane, najlepiej półdługie. Odradza się fryzury męskie.
 2. Twarz owalna. Wskazane są długie, proste włosy oraz półdługie fryzury z mocnym cieniowaniem na całej długości. Jeśli chodzi o krótkie fryzury, do owalnej twarzy pasuje długi bob ze skośna grzywką oraz dynamiczne fryzury pixie z grzywka na boku. Aby uwydatnić ładne kości policzkowe, najlepiej wybrać fryzurę z delikatnym cieniowania na wysokości policzków.
 3. Twarz kwadratowa. W przypadku twarzy kwadratowej świetnie sprawdzą się boby o długości co najmniej do szczęki. Możemy również nosić włosy wywinięte na zewnątrz, które będą spływać wzdłuż twarzy i opadać na ramiona. Jeśli zdecydujemy się na grzywkę to najlepiej wybrać jej dłuższą wersję, zaczesaną na bok.
 4. Twarz prostokątna. Fryzury przy takim rodzaju twarzy powinny być obfite, faliste, asymetryczne, a przede wszystkim miękkie. Bardzo wskazane są grzywki, które skrócą, a tym samym poszerzą twarz.

Fryzura do twarzyKształt twarzy ma bardzo duże znaczenie. Od niego zależy w jakiej fryzurze będziemy wyglądać najlepiej.

Zasady doboru fryzury

Wybór fryzury to sprawa indywidualna. Jednak pamiętajmy, że bardzo ważna jest, aby zatuszować wszelkie nasze mankamenty. Proste włosy podkreślają krągłości ciała, a jeśli uważasz, że są one zbyt wysokie, to lepiej nie nosić tę fryzurę. Gdy określimy dokładnie kształt naszej twarzy możemy dobrać do niego odpowiednie cięcie, uczesanie i kolor oraz sprawić by fryzura i twarz tworzyły spójną, symetryczną całość.

Jaka fryzura do ciebie pasuje

Kiedy ustaliliśmy już jaki rodzaj twarzy posiadamy, następnym i ostatnim krokiem jest zapoznanie się z poradami, czyli ustalenie jakie fryzury do nas pasują.

Okrągła twarz

 • Asymetryczne grzywki zaczesane na bok.
 • Włosy cieniowane na czubku głowy – maksymalna objętość włosów powinna znajdować się na czubku głowy, a minimalna na linii policzków.

Kwadratowa twarz

 • Fryzury o miękkiej linii, które nachodzą na boki twarzy i lekko ją zakrywają. Jako wyznacznik można przyjąć linię brwi – włosy powinny dochodzić do łuku brwiowego.

Podłużna twarz

 • Długie grzywki zasłaniające czoło.
 • Loki – nadadzą fryzurze objętości i zatuszują zaburzone proporcje twarzy.
 • Włosy półdługie.

Trójkątna twarz

 • Włosy długie i półdługie.
 • Loki i inne fryzury o dużej objętości.
 • Wywinięte końce pasm.

Pamiętajmy, że to jaki posiadamy kształt twarzy ma ogromne znaczenie. Dzięki odpowiedniemu wyborowi będziemy wyglądać i czuć się dobrze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ