Farba do włosów blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany rezultat, wybierz się do swojego fryzjera, który zadba o to, by twoje włosy ucierpiały na tym jak najmniej.

Z brązu na blond

Przejście z koloru brązu na kolor blond absolutnie nie jest łatwe. Dlatego też koniecznie powinniśmy udać się do fryzjera w celu  wykonania tego zabiegu.

Brąz, blond a rozjaśniacz

Farba do włosów blondOczywiście wiadomo jest, że nie będzie nam łatwo rozjaśnić włosów bez rozjaśniacza.  Z założenia, woda utleniająca może stonować i rozjaśnić włosy o trzy tony, jednak nie rozjaśni z brązu na blond. Rozjaśnianie (farbą czy rozjaśniaczem) jest szkodliwe zawsze, ponieważ włos w tym procesie zawsze traci określony procent swojej zawartości. Zabierane są z niego naturalne pigmenty, obrywa się również łuskom. Jeśli natomiast będziemy chciały zabieg farbowania włosów z brązu na blond wykonać w domu, to możemy spalić sobie włosy. W efekcie będą one suche, zniszczone i łamliwe. Jeśli jednak zdecydujesz się na taką koloryzacje w domu ale boisz się użyć rozjaśniacza czy zrobić dekoloryzacje, możesz rozjaśnić włosy kilkoma pasemkami czy refleksami. Tylko taka koloryzacja daje nam jakąś małą gwarancje, że nasze włosy nie zamienią się w siano nie wiadomego koloru. Jeśli jednak uważasz, że masz mocne włosy, nie musisz się obawiać zniszczenia. Do jasnej skóry i oczu pasuje przede wszystkim platynowy blond albo zimne odcienie jasnego brązu.

Wybierzmy odpowiedni salon fryzjerski

Jeśli decydujemy się na farbowanie włosów z brązu na blond to koniecznie sprawdźmy wybrany przez nas salon. Powinien on posiadać nie tylko dobrego fryzjera, ale również co najważniejsze- wysokiej jakości kosmetyki do koloryzacji. Jeśli dany salon fryzjerski pracuje na słabych jakościowo produktach, a dodatkowo łączy rozjaśniacz z najwyższą 12% wodą – kondycja włosów będzie nieporównywalnie gorsza. Będą bardziej matowe, uwrażliwione, trudne do rozczesania, pokruszą się zdecydowanie szybciej. Dobrze wykwalifikowany fryzjer dobierze taki odcień farby, który będzie głęboki, a przy tym wyglądał naturalnie. Z dobrego salonu wyjdziesz odpowiednio ostrzyżona i z pełną informacją na temat tego jakich kosmetyków potrzebują twoje włosy i jakiej wymagają stylizacji. Fryzjer doskonale wie, co zmieszać ze sobą, jakie kolory połączyć oraz na jak długo zaaplikować produkt, by uzyskać pożądany odcień.

[Głosów:10    Średnia:2.3/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFryzura do twarzy
Następny artykułDługie rzęsy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ