rzęsy

Rzęsy, tak jak włosy na głowie, starzeją się – z wiekiem ich potencjał wzrostu maleje, stają się kruche i łamliwe. Osłabia je też codzienne stosowanie tuszu, zalotki podwijającej włoski, nieumiejętnie robiony demakijaż czy zabiegi przedłużania i zagęszczania. Odżywka na długie rzęsy to preparat, który przy właściwym dobraniu i regularnym stosowaniu dostarcza rzęsom wartościowych składników, regeneruje oraz stymuluje ich wzrost. Stosowanie serum jest wygodne i nie sprawia problemów. Szczoteczka umożliwia precyzyjne rozprowadzenie preparatu na całej długości rzęs.

Sposoby pielęgnacji rzęs

Aby mieć długie rzęsy należy używać specjalnych odżywek. Gęste, długie rzęsy podkreślają spojrzenie i przykuwają uwagę. Przeciętna długość „życia” rzęs to 120 dni. Po tym czasie włoski wypadają, a na ich miejscu wyrastają nowe. Obecnie możemy dobrze pielęgnować nasze rzęsy. W  skład odżywek wchodzą liczne substancje korzystnie działające zarówno na rzęsy, jak i na mieszki włosowe.

Najcenniejsze z tych substancji to:

 • kwas hialuronowy – zapewnia odpowiedni stopień nawilżenia włosków;
 • glikoproteiny – działają stymulująco na mieszki włosowe;
 • biotyna i witamina B12 – przeciwdziałają wypadaniu włosków;
 • nanopeptydy – przyśpieszają i wydłużają fazę wzrostu rzęs;
 • pantenol – uzupełnia i odnawia strukturę rzęs, zwiększając ich elastyczność;
 • ekstrakty roślinne – mają właściwości antyoksydacyjne, nawilżają i regenerują.

rzęsyNajlepsza odżywka do rzęs

Na rynku jest bardzo wiele odżywek na długie rzęsy. Jednak przy wyborze musimy mieć kilka najważniejszych jej cech na uwadze. Są to między innymi:

 • skuteczność -dzięki odżywce rzęsy będą dłuższe, grubsze, ciemniejsze i mocniejsze.
 • szybkość w działaniu- osiągnięcie wymarzonego efektu w jak najkrótszym czasie.
 • bezpieczeństwo w stosowaniu- brak podrażnień oczu i skóry wokół oczu.
 • łatwość w aplikacji i szybkie wchłanianie się produktu
 • przystępna cena

Najpopularniejsze są tak zwane rzęsy w butelce, czyli pyłek przedłużający rzęsy połączony z olejkami. Zwiększa objętość rzęs, przyspiesza ich wzrost i odżywia. Gotowe odżywki zawierają kwas hialuronowy, który pomaga nawilżyć rzęsy, ekstrakty roślinne, witaminy, a także nanopeptydy, które przedłużają fazę wzrostu rzęs, dzięki czemu rosną one dłuższe. To najszybszy domowy sposób na długie rzęsy. Rzęsy mogą być piękne, gęste i długie bez użycia sztucznych kępek.

Demakijaż długich rzęs

Do demakijażu oczu stosuj specjalnie przeznaczone do tego łagodne produkty. Nie trzyj mocno oka. Nasączone waciki przyłóż na chwilę do oczu by rozmoczyć makijaż, łatwiej  będzie go usunąć. Następnie delikatnym ruchem zetrzyj. Zbyt mocne pocieranie oczu wacikiem może powodować wypadanie rzęs.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ