Napisz sobie plan. Korzystając z dziennika i porady lekarza, przygotuj plan na nowe zdrowe nawyki żywieniowe. Ta „lista rzeczy do zrobienia” pomoże Ci osiągnąć sukces w perspektywie długoterminowej.

Warto zacząć od spisu wszystkich małych zmian, które chcesz wprowadzić do diety i wzorców jedzenia.

Liczba lub lista zmian w kolejności, kiedy zamierzasz zająć się każdym z nich. Najlepiej po prostu wybrać jedną do dwóch zmian, aby robić naraz. Próbowanie remontu diety na raz może być trudne i trudne do utrzymania w perspektywie długoterminowej.

Zaplanuj lub napisz w kalendarzu zmiany, które będziesz robić co tydzień lub kilka tygodni. Śledź, jak skutecznie lub nie powiodła się po każdej zmianie. Kiedy próbujesz zmienić styl życia, korzystne może okazać się znalezienie znajomego, członka rodziny lub innego systemu pomocy, który Ci pomoże. Wielu ludzi odnosi sukcesy, gdy są wspierane przez innych.
Porozmawiaj z przyjaciółmi, członkami rodziny lub współpracownikami o swoim planie poprawy diety. Zapytaj, czy ktoś chciałby cię przyłączyć. Razem możesz współpracować nad różnymi pomysłami na zdrowe odżywianie, recepturami i pomysłami, kiedy będzie trudne.

Możesz też zarejestrować się w grupach pomocy online lub forach, gdzie inni próbują poprawić swoje nawyki żywieniowe.

www.bodyandmind.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ