Są pewne czynniki, które potrafią podkręcić atmosferę w sypialni, ale również takie, które skutecznie ją ostudzą. Sprawdźmy zatem, co najczęściej zabija ochotę mężczyzn na seks.
1. Brak/zła jakość snu
Niektórzy powiedzą: takie czasy. Pęd za karierą i pieniądzem, pracoholizm, intensywność dnia, wielozadaniowość – te rzeczy powodują, że coraz trudniej dobrze się wyspać. A to nie pozostaje bez wpływu na popęd seksualny – brak snu powoduje spadek testosteronu. Panowie, wysypiajcie się!
2. Nadwaga
Mężczyźni z dużą nadwagą są mniej sprawni, mają mniej energii, często odczuwają wstyd związany z własnym ciałem. Do tego dochodzą zaburzenia erekcji. Wszystko to powoduje brak chęci na seks. W przypadku znacznego nadmiaru kilogramów warto zastanowić się – np. wespół z dietetykiem – nad zmianą nawyków żywieniowych.
3. Alkohol
Powszechnie panuje przekonanie, że alkohol dodaje odwagi i rozluźnia, jednak prawda jest taka, że znaczna jego ilość może źle wpłynąć na gospodarkę hormonalną i doprowadzić do spadku testosteronu. To z kolei przełoży się na brak zainteresowania seksem oraz problemy z erekcją, dlatego w kwestii spożywania alkoholu najlepiej zachowywać umiar.
4. Papierosy
Czy wiesz, że nałóg nikotynowy ma bezpośrednie przełożenie na spadek libido i zakłócenia erekcji? Odpowiadają za to toksyczne substancje zawarte w dymie papierosowym, które doprowadzają do spadku poziomu testosteronu i hormonu wzrostu. To uzależnienie wpływa negatywnie również na jakość i ilość spermy. Nie ma na co czekać – trzeba się go pozbyć!
5. Stres
Życie w ciągłym stresie powoduje szereg negatywnych procesów zachodzących w ciele mężczyzny. Jednym z nich jest stale utrzymujący się, wysoki poziom hormonu stresu – kortyzolu oraz adrenaliny, co hamuje produkcję hormonów związanych z życiem erotycznym. Konsekwencją tego jest m.in. brak zainteresowania seksem. Jak się nie stresować? Jest to trudne do zrobienia, jednak jak najbardziej wykonalne. Można np. zwiększyć aktywność fizyczną, rozmawiać z kimś o tym (z bliską osobą, psychologiem), słuchać relaksacyjnej muzyki, czy zmienić pracę na mniej obciążającą.
6. Kompleksy
Kompleksy związane z własnym ciałem i wynikające z tego poczucie niskiej wartości – te elementy w znacznym stopniu przyczyniają się do obniżenia libido. Co warte uwagi, mężczyźni najczęściej martwią się … rozmiarem własnego członka i ciągłe zamartwianie się tym odbiera im ochotę do kontaktów natury seksualnej. Panowie, jest na to sposób – wypróbujcie naturalny wspomagacz rozmiarów męskich gabarytów – Penirium. Skład Penirium jest w pełni bezpieczny oraz zawiera odpowiednie proporcje do tego, by pomóc rozwiązać ten problem.
7. Choroby
Do obniżenia libido przyczyniają się w szczególności choroby metaboliczne (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby układu krążenia), a także somatyczne i te o podłożu psychicznym. W każdym z tych przypadków objawów nie należy bagatelizować i należy skonsultować je z lekarzem, nie tylko w kontekście osłabienia popędu.
8. Problemy w związku
Niewyjaśnione spory, ciągłe kłótnie i pretensje, życie „obok siebie”, zdrady i kłamstwa – te rzeczy wpływają negatywnie na chęć do miłosnych igraszek z partnerką. Naturalnym wyjściem są rozmowy i wyjaśnienie zaistniałych sytuacji, najlepiej przy pomocy psychologa.
Stale utrzymujący się spadek libido może prowadzić do hipolibidemii – całkowitej utraty potrzeb seksualnych. Dlatego nie należy bagatelizować tego problemu, szczególnie, jeśli trwa on nieprzerwanie przez kilka miesięcy. Ważna jest tutaj odpowiednia diagnostyka i podjęcie działań zmierzających do przywrócenia naturalnego popędu.