Cera naczynkowa - pielęgnacja

Cera naczynkowa stanowi przypadłość wielu kobiet – jest bowiem aktywowana przez żeński hormon, estrogen. Ten typ cery cechuje się rozszerzeniem naczyń krwionośnych w charakterystycznych miejscach twarzy – na policzkach, w okolicach nosa oraz na brodzie.

Cera naczynkowa wymaga wyjątkowo specyficznej pielęgnacji – warto pamiętać, że nie wskazane są nagłe zmiany temperatury. Powodują one natychmiastowe zaczerwienie twarzy oraz nieprzyjemne doznania, jak pieczenie oraz wystąpienie podrażnień.

Domowe sposoby na łagodzenie podrażnień

W odniesieniu do cery naczynkowej stosownymi manewrami pielęgnacyjnymi będą te, które uelastycznią naczynia krwionośne oraz zapewnią skórze ukojenie.
Ziołowy tonik, przyrządzony na bazie nagietka, skrzypu oraz kasztanowca może okazać się bardzo pomocny – przemywanie nim twarzy rano i wieczorem powinno przynieść zadowalające efekty.
Kompres z lnu stosowany jako swoista maseczka na twarz złagodzi podrażnienia – ugotowane siemię lniane po ostudzeniu należy nałożyć na skórę twarzy oraz przykryć ręcznikiem – w ten sposób utrzymać kompres przez około dziesięć minut.

Kremy do cery naczynkowej

Współczesna kosmetyka wychodzi na przeciw różnorodnym potrzebom i wymaganiom – także dla cery naczynkowej powstają kremy, mające na celu wzmocnienie naczyń krwionośnych twarzy, łagodzenie podrażnień i likwidowanie zaczerwienienia oraz odżywienie skóry.
Kremy przeznaczone dla omawianego typu cery powinny zawierać odpowiednie witaminy i składniki odżywcze – warto zaopatrzyć się w krem posiadający w składzie rutynę, witaminy C, K, PP, jak również wyciąg z kasztanowca.
Należy unikać kosmetyków zawierających alkohol i inne drażniące składniki, które mogłyby nadmiernie podrażnić wrażliwą cerę.

Makijaż przy cerze naczynkowej

Tuszowanie niedoskonałości jest funkcją makijażu – odnosi się to również do kwestii wrażliwej cery naczynkowej, której specyfika wywołuje nieestetyczne i krępujące zaczerwienienie twarzy.
Umiejętnie zastosowany korektor, fluid oraz puder sprawią, że zbędne rumieńce znikną, a twarz zyska atrakcyjnego i gładkiego wyglądu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ