Klej do tipsów - jak wybrać?

Dłonie stanowią wizytówkę zadbanej i atrakcyjnej kobiety – szczególnie paznokcie zasługują na uwagę oraz dają szerokie pole do eksperymentowania i tworzenia ciekawych stylizacji.
Tipsy to popularny i często wykorzystywany sposób na udekorowanie dłoni, są bowiem ciekawym urozmaiceniem zapewniającym ich estetyczny wygląd.

Fundamentem w aplikacji tipsów jest wybór odpowiedniego kleju – poniższe wskazówki podpowiedzą, jak dokonać tego wyboru.

Profesjonalizm

Istotnym aspektem kleju do tipsów jest jego rodzaj – oczywistym jest fakt, że najlepiej wybierać specjalistyczny klej, przeznaczony wyłącznie do mocowania tipsów i dostępny w większości sklepów kosmetycznych.
Jakość kleju ma znaczenie z uwagi na przeprowadzenie aplikacji sztucznych paznokci, jak również późniejsze ich usuwanie – klej gorszej jakości może spowodować zniszczenie płytki paznokcia.

Szybkość schnięcia

Czas oczekiwania konieczny na wyschnięcie kleju jest jednym z aspektów wpływającym na jego wybór – w zależności od wprawy aplikowania sztucznych paznokci, warto wybrać klej, najbardziej adekwatny do indywidualnych potrzeb.
Wyjątkowo wygodne i praktyczne wydają się być kleje szybkoschnące – brak konieczności oczekiwania na wyschnięcie spoiwa do sztucznych paznokci zachęca do wyboru tego typu kleju.
Jednak w odniesieniu do użytkowniczek, które nie mają dużej wprawy w wykonywaniu podobnych zabiegów, bardziej adekwatny może okazać się klej cechujący się nieco wolniejszym tempem wysychania – pozwoli to na ewentualne dodatkowe poprawki oraz dokładną aplikację tipsów.

Sposób aplikacji

Forma nakładania kleju do sztucznych paznokci może być różna – istnieją kleje w niewielkich buteleczkach z zakraplaczem lub pędzelkiem, umożliwiające aplikację niewielkiej ilości spoiwa, która jest jednak wystarczająca do trwałego i solidnego przymocowania tipsa. Bez względu na rodzaj wybranego sposobu aplikacji kleju, istotne jest jego równomierne rozprowadzenie po powierzchni paznokcia.

Umiejętne przymocowanie tipsów może wymagać nabrania wprawy, jednak efekt zadbanych i atrakcyjnych dłoni zachęca do podjęcia podobnej próby.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ