Peeling chemiczny jest jednym z popularniejszych zabiegów kosmetycznych. Opiera się na wykorzystaniu kwasów, których zadaniem jest złuszczenie martwego naskórka oraz wygładzenie skóry. Stosując peeling chemiczny, można pozbyć się defektów kosmetycznych oraz zmian chorobowych naskórka, a także w skórze właściwej. Szerokie zastosowanie peelingów medycznych sprawia, że są one bardzo popularne. Zobacz, czym są peelingi chemiczne i na jakie skoszenia skórne mogą pomóc.

Na czym polega peeling chemiczny?

Peeling chemiczny zwany inaczej medycznym jest zabiegiem wykonywanym w gabinecie kosmetycznym. Polega on na nałożeniu na wybraną części ciała, zazwyczaj twarz, dekolt, szyje, ramiona lub plecy – mieszaniny czynnych związków chemicznych o określonym stężeniu. Związki te oparte są na kwasach np. owocowych lub glikolowym.

Kiedy wykonuje się peelingi chemiczne?

Peelingi chemiczne nie są zabiegami, które można wykonać przez cały rok. Większość z nich należy stosować zimą lub późną jesienią. Wyjątkami są tu delikatne peelingi oparte np. na kwasie migdałowym. Wybierając porę zabiegu najlepiej zadać o to, aby nie być narażonym na silne słońce. Po zastosowaniu peelingu medycznego należy również unikać opalania się.

Peeling chemiczny – dla kogo?

Peeling chemiczny polecany jest osobom z problemami skórnymi. Przede wszystkim tego rodzaju zabiegom powinny się poddać panie posiadające piegi, głębokie plamy na skórze, drobne zmarszczki czy zmiany potrądzikowe. Przeciwwskazaniem do peelingu medycznego są natomiast infekcje skórne  w aktywnej formie, ciemne przebarwienia skórne, leczenie ogólne retinoidami w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

Rodzaje peelingów chemicznych

Wśród tego typu zabiegów kosmetycznych można wyróżnić kilka rodzajów peelingów chemicznych. Ich działanie uzależnione jest od tego, jaki kwas zostanie do niego dodany. Poszczególne peelingi medyczne różnią się głębokością złuszczania naskórka, stężeniem kwasu oraz działaniem na skórę. To jaki peeling powinien być zastosowany do danej cery,ustala lekarz dermatolog lub kosmetolog.

Jednym z popularniejszych peelingów chemicznych są te typu Yellow Peel. Dzięki temu, że zawierają kwas glikolowy, salicylowy czy retinowy działają złuszczająco. Peelingi Yellow Peel z dodatkiem kwasu fitowego, kojowego lub azelainowego zapobiegają natomiast powstawaniu przebarwień na skórze oraz usuwają te istniejące. Tego rodzaju peelingów stosuje się również do usuwania efektów starzenia się skóry czy zmian potrądzikowych. Kosmetolodzy peelingi Yellow Peel polecają także osobom z problemem nadmiernego łojotoku skóry.

Kolejnym popularnym peelingiem medycznym jest ten zawierający kwas TCA. Polega on na średnio głębokim złuszczaniu naskórka. Peeling kwasem TCA stosuje się w leczeniu przebarwień słonecznych, przy spłyceniu zmarszczek oraz zmniejszaniu blizn po trądzikowych.

Dużą popularnością cieszy się także peeling kwasem migdałowym. Przeznaczony jest on do skóry wrażliwej. Działa rewitalizująco i rozjaśniająco, a także pomaga w redukcji drobnych zmarszczek. Peeling migdałowy jest również zabiegiem przeciwdziałającym trądzikowo i łojotokowa. Co ważne, można stosować go w miesiącach letnich.

Czy peelingi chemiczne są skuteczne?

Peelingi medyczne jako profesjonalne zabiegi kosmetyczne są o wiele bardziej skuteczne niż te domowe. Jednak, aby efekty były widoczne, należy wykonywać peelingi w kilku seriach – najczęściej gabinety kosmetyczne proponują zabiegi, których jedna seria obejmuje 4,5 lub 6 peelingów medycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ